سرطان 24, 1400 08:51 Asia/Kabul
  • واکنش ایران به اتهام آمریکا درمورد تلاش برای آدم‌ربایی در این کشور
    واکنش ایران به اتهام آمریکا درمورد تلاش برای آدم‌ربایی در این کشور

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران به ادعای وزارت دادگستری آمریکا علیه ۴ ایرانی به اتهام آدم ربایی واکنش نشان داد.

به گزارش رادیودری،  سعید خطیب زاده درخصوص ادعاهای اخیر مطروحه توسط مقامات دولت آمریکا مبنی بر تلاش افرادی برای ربودن یکی از حقوق بگیران شناخته‌ شده ایالات متحده و مرتبط کردن آنها با جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: این ادعای جدید دولت آمریکا که دشمنی آشکار و پنهانش با ایران بر کسی پوشیده نیست، آن قدر بی‌پایه و مضحک است که واقعا ارزش پاسخگویی ندارد. 

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران افزود: این اولین بار نیست که آمریکا به این قبیل سناریوسازی‌های هالیوودی که تنها هدف آن احیای ناامیدانه مهره های سوخته و بی ارزش‌ شده خود می باشد، مبادرت می ورزد. 

خطیب زاده تاکید کرد: از آمریکایی که تاریخ کوتاهش مملو از ترور، آدم‌ ربایی و خرابکاری در کشورهای دیگر است، چنین داستان‌سرایی‌های خیالی بعید نیست، ولی مقامات آمریکایی این بار با این طراحی و نیرنگ ساده‌لوحانه واقعا به شعور جهانیان توهین کرده اند.

وزارت دادگستری آمریکا دیروز در بیانیه‌ای مدعی شد که چهار ایرانی برنامه داشتند «مسیح علی‌نژاد»، خبرنگار ایرانی الاصل را به خاطر تحریک افکار عمومی در ایران و سراسر جهان نسبت به تغییر  قوانین و رویه حکومت ایران بربایند. 

«آدری اشتراوس»، دادستان آمریکا در بخش جنوبی نیویورک در این بیانیه مدعی شده است: دولت ایران ظاهرا به عاملانی داخلی دستور داده بود که با قصد ربودن قربانی و بازگرداندنش به ایران که در بهترین حالت، سرنوشت او در آنجا نامعلوم می ماند، این آدم ربایی را طرح ریزی کرده و در خاک آمریکا اقدام به جاسوسی کنند. 

کلیدواژه