اسد 04, 1400 14:05 Asia/Kabul
  • سرلشکر سلامی: سیاست‌های تحریمی برای فلج کردن ایران شکست خورده است
    سرلشکر سلامی: سیاست‌های تحریمی برای فلج کردن ایران شکست خورده است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: سیاست های تحریمی برای فلج کردن ایران طراحی شده بود اما در دستیابی به این هدف شکست خورد.

به گزارش رادیو دری؛ سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز دوشنبه در مراسم گرامیداشت سالروز عملیات مرصاد در استان کرمانشاه درغرب ایران افزود: این راهبردهای خطرناک، پیچیده و محاصره‌های اقتصادی، کشوری چون آمریکا را هم از پای درمی‌آورد اما این قدرت‌های شیطانی که فروپاشی نظام‌های بسیاری را در کارنامه دارند وقتی به ایران می‌رسند متوقف می‌شوند.

سرلشکر سلامی، ویرانی سوریه، برافروخته شدن آتش تفرقه در لبنان، آشفتگی‌ها و کشتار مردم عراق، محروم ماندن افغانستان از امنیت، آرامش و توسعه را ارمغان حضور دشمنان در این کشورها برشمرد و اضافه کرد: همین دشمن ده‌ها سال است این رویای آشفته را در مورد ایران هم می‌بیند اما تبعیت مردم از ولایت فقیه مانع تعبیر این خواب شده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هنر مردم ایران و جوانان آن را شکست دشمنان و مشکلات پیش‌رو دانست و گفت: امروز جوانان این مرز و بوم برای ساختن کشور وارد میدان شدند و می‌توانند با عزت و سرافرازی مشکلات اقتصادی  جامعه را برطرف کنند.

عملیات مرصاد 27 ژوئیه 1988 به منظور مقابله با حمله گروهک تروریستی منافقین که ازسوی رژیم صدام حمایت می شدند  در استان کرمانشاه درغرب ایران آغاز شد.

دو روز قبل از عملیات مرصاد، منافقین که نیروهای خود را در مرز ایران و عراق گردآوری کرده و با حمایت رژیم سابق عراق با سلاح های سنگین و نیمه سنگین مجهز شده بودند، تجاوز به خاک ایران را آغاز کردند.

اما نیروهای ایران در عملیات مرصاد تعداد زیادی از عناصر گروهک تروریستی منافقین را در تنگه پاتاق (مرصاد)  محاصره کردند و پس از سه روز درگیری در نهایت پیروز شدند.

کلیدواژه