سنبله 21, 1400 14:39 Asia/Kabul
  • بیانیه مشترک آژانس و سازمان انرژی اتمی ایران
    بیانیه مشترک آژانس و سازمان انرژی اتمی ایران

بیانیه مشترک رئیس سازمان انرژی اتمی ایران، و مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی صادر شد.

به گزارش  رادیو دری؛  پس از دیدار امروز یکشنبه  رافائل گروسی با محمد اسلامی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران طرفین بیانیه مشترکی منتشر کردند و بر گسترش همکاری‌های فنی ایران و آژانس در زمینه های مختلف هسته‌ای تأکید کردند.
در این بیانیه آمده است: طرفین، روح همکاری و اعتماد متقابل و اهمیت تداوم آن و همچنین ضرورت رسیدگی به موضوعات فی‌مابین در فضایی سازنده و منحصرا فنی را مورد یادآوری و تاکید مجدد قرار دادند.

در ادامه این بیانیه آمده است،  در چارچوب تعاملات و همکاری‌های موجود فی‌مابین، طرفین تصمیم گرفتند دیدارهای متقابل را در سطوح مرتبط تداوم دهند.

بر اساس این بیانیه،  در همین راستا، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در حاشیه کنفرانس عمومی آژانس با مدیرکل دیدار خواهد کرد و مدیرکل نیز در آینده نزدیک به تهران سفر خواهد نمود تا مشورت‌های سطح بالا با هدف تقویت همکاری‌های میان ایران و آژانس در حوزه های مختلف و بحث درخصوص موضوعات فعلی مورد علاقه متقابل، با دولت  ایران داشته باشد.

در این بیانیه مشترک تاکید شد : به بازرسان آژانس اجازه داده می شود تا نسبت به سرویس فنی تجهیزات نظارتی مشخص شده و جایگزینی کارت های حافظه آن‌ها که تحت مهر و موم مشترک در ایران نگهداری خواهند شد، اقدام نمایند و  چگونگی و زمان انجام این اقدام، مورد توافق دو طرف قرار گرفت.

اسلامی: درباره مسائل فنی با مدیر کل آژانس تبادل نظر شد

کلیدواژه