سنبله 31, 1400 08:45 Asia/Kabul
  • تبادل نظر ایران و کرواسی درباره موضوع افغانستان، مهاجران و برجام
    تبادل نظر ایران و کرواسی درباره موضوع افغانستان، مهاجران و برجام

وزیر امورخارجه ایران در دیدار با وزیر امورخارجه کرواسی دو طرف علاوه بر مسائل دوجانبه درباره موضوعات مختلف از جمله بحران افغانستان، مهاجران و برجام بحث ‌و تبادل نظر کردند.

به گزارش رادیودری، در ادامه دیدارهای روز سه شنبه حسین امیرعبداللهیان وزیر امورخارجه ایران، وی با گوردان گرلیچ رادمن وزیر خارجه کرواسی در حاشیه هفتاد و ششمین اجلاس مجمع عمومی ملاقات کرد و دو طرف با اشاره به ظرفیت‌های همکاری دوجانبه بر فعال کردن سازوکارهای فی ما بین همکاری مانند کمیسیون مشترک اقتصادی تاکید کردند.

امیرعبداللهیان در این دیدار با اشاره اهمیت منطقه بالکان بویژه کرواسی در سیاست خارجی دولت سیزدهم اظهار کرد: دوکشور ظرفیت های بالایی برای توسعه همکاری در حوزه های سیاسی، فرهنگی و سیاسی دارند.

وزیر امورخارجه ایران با اشاره به عدم‌ برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی دوکشور به مدت ۱۶ سال اظهار کرد، آمادگی داریم تا کمیسیون را هرچه زودتر در تهران احیا کنیم.

وزیر امورخارجه کرواسی نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت روابط با ایران گفت: کرواسی در پی تقویت روابط با ایران است. کمیسیون مشترک اقتصادی از جمله سازوکارهایی است که به گسترش روابط کمک می‌کند.

وزیر خارجه کرواسی در ادامه به تحریم‌ها به عنوان مانع توسعه روابط  اشاره ‌کرد و گفت: ظرفیت‌های ۲ کشور در حوزه اقتصادی زیاد است ولی تحریم‌ها بر روابط تجاری دوکشور آسیب رسانده است.

وی همچنین به اهمیت نقش ایران در کمک به صلح و ثبات افغانستان اشاره کرد و افزود: تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران به ویژه‌ در مساله مهاجران مهم است.

رایزنی امیرعبداللهیان با همتای آلمانی

کلیدواژه