میزان 07, 1400 11:08 Asia/Kabul
  • واکنش نمایندگی ایران نزد سازمان ملل متحد در ژنو به اظهارات سخیف نماینده رژیم صهیونیستی
    واکنش نمایندگی ایران نزد سازمان ملل متحد در ژنو به اظهارات سخیف نماینده رژیم صهیونیستی

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در ژنو به اظهارات سخیف نماینده رژیم صهیونیستی، در چهل و هشتمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد پاسخ داد.

به گزارش رادیودری به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه،  نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در ژنو در نشست این سازمان  در پاسخ به اتهام های بی اساس رژیم صهیونیستی علیه ایران تصریح کرد:  موجودیت ذاتاً شرور که تشکیل آن وابستگی تام به اشغالگری، قتل عام، تروریسم، تجاوز و خونریزی بوده است جرات می کند از جایگاه شورای حقوق بشر برای دروغ پراکنی و نفرت انگیزی سوءاستفاده کند که  نمونه بارز عادی سازی شرارت و خباثت شیطانی است.

در پاسخ  نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در ژنو آمده است:  شورای حقوق بشر با توجه به سیاست ها و جنایت های مداوم رژیم آپارتاید اسرائیل این واقعیت را مجدد شناسایی کند چرا که واقعیت همان است که در قطعنامه 3379 نیز بر آن تاکید شده است: صهیونیسم مترادف نژادپرستی و تبعیض نژادی است.

 نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در ژنو تاکید کرد: بیش از 7 دهه است که مردم فلسطین شاهد جنایات مستمر از جمله قتل عام های مکرر، پاکسازی قومی، شکنجه سیستماتیک، قتل و بازداشت خودسرانه و غیره بوده اند.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در ژنو، در ادامه  با تاکید بر این نکته که فقط یک سیستم نژادپرست آپارتایدی می تواند برخورد بی رحمانه را علیه کودکان بیگانه روا دارد و آنها را بازداشت و زندانی کند، تاکید کرد: تنها جرم این کودکان این است که با دستان کوچک خود به سمت هیولای بی رحم اشغالگری و تجاوزگری سنگ پرتاب کرده اند.
 
نماینده جمهوری اسلامی ایران دلیل استمرار این جنایات را 75 سال بی عملی و بی تفاوتی جامعه بین المللی در رسیدگی به فجیع ترین بی عدالتی تاریخ دانست،  وضعیتی که در سایه حمایت برخی کشورها به ویژه آمریکا  موجب شده است تا این رژیم در قبال عواقب اقدامات خود احساس مصونیت کامل کند.

 تخت روانچی: سخنرانی نخست وزیر رژیم اسرائیل درمورد ایران پر از دروغ بود

کلیدواژه