میزان 10, 1400 14:51 Asia/Kabul
  • امیر صباحی‌فرد: افزایش توان رزمی پدافند هوایی ایران با سامانه های جدید
    امیر صباحی‌فرد: افزایش توان رزمی پدافند هوایی ایران با سامانه های جدید

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش ایران گفت: توان رزمی پدافند هوایی ایران با سامانه های جدید افزایش می یابد.

به گزارش رادیو دری، امیر سرتیپ «علیرضا صباحی‌فرد» فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در مراسم رونمایی از رادار هرمز و شبیه‌ساز شمس اظهار داشت: هدف از اجرای پروژه هرمز طراحی و ساخت یک دستگاه رادار برد متوسط است به نحوی که علاوه بر استخراج اطلاعات سرعت هدف بتواند فاصله هدف را با دقت بالا استخراج و اطلاعات را با کیفیت بالا به مرکز کنترل آتش موشک‌های پدافند هوایی ارسال کند.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش ایران اضافه کرد: افزایش توان رزمی، مداومت کاری بالا و کمترین زمان لازم برای تعمیر و نگهداری و دقت بالا در اندازه‌گیری در سمت و ارتفاع هدف و ارتقاء قدرت تفکیک اهداف بهبود زاویه پوشش آنتن سرعت آشکارسازی اهداف نسبت به رادار‌های دیگر از قابلیت‌های رادار هرمز است.

وی با بیان اینکه سامانه کاملاً ایرانی شمس از جمله سامانه‌های شبیه‌ساز سامانه‌های راهبردی برد بلند نیروی پدافند هوایی ارتش ایران علیه موشک‌های بالستیک و طیف وسیعی از اهداف دیگر است، افزود: این سامانه از نظر ظاهری و عملکردی متناسب با تهدید‌های در کلاس سامانه‌های برد بلند طراحی شده است و می‌توان از طریق آن سناریو‌های رزمی مدرن و به‌روز را طراحی و اجرا کرد.

امیر صباحی‌فرد ادامه داد: طرح‌ریزی عملیات سریع و قاطع با تکیه بر فناوری‌های برتر و تجهیزات کامل و پیشرفته یعنی انتخاب اهداف و متنوع بر اساس تهدیدشناسی از دیگر کاربرد‌های این محصول است.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش ایران عنوان کرد: طراحی سناریو‌های رزمی براساس موقعیت جغرافیایی کشور، آشنایی کارکنان با سناریو‌های محتمل بر اساس تهدیدشناسی منطقه سیستم ارزیابی عملکرد اُپراتور توسط نرم‌افزار تحلیل و نمره و انجام صرفه‌جویی در هزینه‌ها و آمادگی است.

سرتیپ صباحی‌فرد: جایگاه امروز پدافند هوایی کشور مدیون تجارب دفاع مقدس است

کلیدواژه