میزان 20, 1400 17:47 Asia/Kabul
  • اژه‌ای در دیدار جبلی: صداوسیما می‌تواند دستگاه عدلیه را در پیشگیری از جرم یاری دهد
    اژه‌ای در دیدار جبلی: صداوسیما می‌تواند دستگاه عدلیه را در پیشگیری از جرم یاری دهد

رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران در دیدار با رئیس سازمان صدا و سیما تاکید کرد: صداوسیما می‌تواند دستگاه عدلیه را در پیشگیری از جرم یاری دهد.

به گزارش رادیودری، " غلامحسین محسنی اژه ای " رئیس قوه قضائیه امروز سه شنبه در دیدار با " پیمان جبلی " رئیس سازمان صدا و سیما  گفت: صداوسیما از مسیر افزایش همه‌جانبه دانش و آگاهی های حقوقی و همچنین تبیین حقوق عامه مردم می‌تواند دستگاه عدلیه را در پیشگیری از جرم و کاهش پرونده‌ها یاری دهد.

" محسنی اژه ای "  در این دیدار ضمن تبریک به رئیس جدید سازمان صداوسیما به دلیل کسب اعتماد  رهبر معظم انقلاب اسلامی، به نقش بی‌بدیل رسانه ملی در جلب اعتماد و ایجاد امید در مردم گفت: صدا وسیما نقش بی‌بدیلی در اطلاع رسانی و ارتقاءبخش آگاهی عمومی  دارد. 

محسنی اژه‌ای ابراز امیدواری کرد که رسانه ملی در دوره جدید بتواند با بهره‌ گیری از رهنمود‌های حکیمانه  رهبر معظم انقلاب اسلامی، در ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی، هدایت فرهنگی و ایجاد امید در بین آحاد ملت به‌خصوص جوانان، نقش‌آفرینی موثری داشته باشد.

رئیس قوه قضائیه افزود: قوه قضاییه در دوره تحول و تعالی به موضوع صیانت از حقوق عامه و اجرای عدالت، نظارت و شفاف‌ سازی و مبارزه با فساد در جهت ارتقاء سلامت نظام اداری و بهبود خدمت‌رسانی همه دستگاه‌ها به مردم  توجه ویژه دارد و رسانه ملی با تولید محتوای غنی در این زمینه می‌تواند نقش مؤثری ایفا نماید.

پیمان جبلی نیز در این دیدار با تقدیر از رویکرد دستگاه قضا در حمایت و هم افزایی با رسانه ملی در دوره تحول و تعالی گفت: صداوسیما در شرایط دشوار فعلی که دشمن با جنگ رسانه‌ای تلاش می کند اعتماد و امید مردم را مخدوش کند، برای پیشبرد مأموریت هایش نیازمند حمایت همه ارکان حاکمیت است.

جبلی بر هم افزایی واقعی و همکاری هرچه بیشتر رسانه ملی با دستگاه قضا در راستای ارتقاء دانش حقوقی مردم در جهت کاهش معضلات اجتماعی و مشکلات مراجع قضایی تاکید کرد و از  قوه قضائیه خواست زمینه و بسترهای لازم برای تولید محتوا درخصوص موضوعات قضایی مبتلابه جامعه را فراهم کند.

کلیدواژه