میزان 21, 1400 12:43 Asia/Kabul
  • دیدار سرلشکر باقری با فرمانده ارتش پاکستان 
    دیدار سرلشکر باقری با فرمانده ارتش پاکستان 

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران با فرمانده ارتش پاکستان دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش ایرنا؛ سردار سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه در دومین روز از سفر رسمی خود به پاکستان با ژنرال «قمر جاوید باجوا» فرمانده ارتش این کشور دیدار و گفت و گو کرد.

پیش از شروع نشست رسمی، سرلشکر باقری با حضور در جایگاه نمادین شهدا در مقر فرماندهی ارتش ضمن ادای احترام به فداکاری‌های نیروهای مسلح پاکستان در مبارزه با تروریسم، دسته گلی را نثار جایگاه شهدا کرد.

پس از مراسم استقبال، هیات‌های بلندپایه نظامی ایران و پاکستان وارد مذاکرات رسمی شدند.

سردار سرلشکر محمد باقری و ژنرال باجوا تازه‌ترین تحولات روابط دوجانبه ایران و پاکستان، مناسبات دفاعی، تحولات منطقه‌ای از جمله افغانستان را مورد بررسی قرار دادند.

آنان با ابراز اطمینان نسبت به روند رو به رشد تعاملات نظامی، امنیتی و مرزی دو کشور همسایه طی سال‌های اخیر، مصمم به پیشبرد این تعاملات شدند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران همچنین قرار است با ژنرال «ندیم رضا» رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان دیدار کند.

توسعه همکاری‌های مشترک علیه تروریسم، تبادل هیات‌های آموزشی، تقویت مدیریت مرزی، تبادل اطلاعات و گسترش رایزنی‌های دفاعی از دیگر موضوعاتی است که توسط هیات بلندپایه نظامی ایران و مقام‌های ارتش پاکستان مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد. 

سردار باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در صدر یک هیات بلندپایه نظامی دیروز و به منظور توسعه همکاری مشترک با پاکستان وارد اسلام‌آباد شد و مورد استقبال مقامات ارشد ارتش پاکستان و سفیر ایران در این کشور قرار گرفت.

سفر سرلشکر باقری به کشور پاکستان

کلیدواژه