میزان 22, 1400 09:18 Asia/Kabul
  • هشدار ایران درباره هرگونه محاسبه اشتباه و ماجراجویی احتمالی اسرائیل 
    هشدار ایران درباره هرگونه محاسبه اشتباه و ماجراجویی احتمالی اسرائیل 

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در نامه ای به رئیس دوره ای شورای امنیت اظهار داشت: ما نسبت به هرگونه محاسبه اشتباه و ماجراجویی احتمالی نظامی رژیم اسرائیل علیه ایران از جمله برنامه هسته ای آن هشدار می دهیم.

به گزارش رادیودری،  مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه به وقت محلی نامه ای خطاب به رئیس دوره ای شورای امنیت در پاسخ به تهدیدات اخیر رژیم اسراییل نوشت.

در این نامه آمده است: طی ماه های گذشته تعداد و شدت تهدیدات تحریک آمیز و ماجراجویانه رژیم اسرائیل به طور مداوم افزایش یافته و به سطح هشداردهنده ای رسیده است. 

آخرین مورد آن از سوی رئیس ستاد ارتش این رژیم صورت گرفته که تهدید کرده است، "طرح های عملیاتی علیه برنامه هسته  ایران در حال گسترش است" و "عملیات برای از بین بردن توانایی های ایران در عرصه های مختلف و در هر زمان ادامه خواهد یافت."

روانچی با بیان اینکه اعتراضات ما به تهدیدهای قبلی این رژیم در سال ۲۰۲۱ طی  نامه های مختلف به شورای امنیت سازمان ملل منعکس شده است، افزود: چنین تهدیدهای سیستماتیک صریح و آشکار رژیم اسرائیل علیه یکی از اعضای موسس سازمان ملل متحد، نقض فاحش حقوق بین الملل ، به ویژه ماده ۲ (۴) منشور ملل متحد است.

در این نامه آمده است: این واقعیت که رژیم اسرائیل  به تداوم"از بین بردن قابلیت های ایران" ادامه می دهد، بدون هیچ شک و شبهه ای ثابت می کند که این رژیم مسئول حملات تروریستی علیه برنامه هسته ای صلح آمیز ما در گذشته بوده است. 

روانچی افزود: با توجه به سابقه شوم شیوه های بی ثبات کننده رژیم اسرائیل در منطقه و همچنین عملیات مخفیانه بر ضد برنامه هسته ای ایران، بایستی با این رژیم  برای توقف همه تهدیدات و رفتارهای اخلال گرانه آن برخورد شود.

طرح اتهامات دروغین علیه ایران شیوه همیشگی صهیونیستهاست

کلیدواژه