میزان 26, 1400 14:31 Asia/Kabul
  • رئیسی: سیاست ایران توسعه روابط با کشورهای آمریکای لاتین به ویژه ونزوئلا است
    رئیسی: سیاست ایران توسعه روابط با کشورهای آمریکای لاتین به ویژه ونزوئلا است

رئیس جمهوری اسلامی ایران روابط با کشور ونزوئلا را دوستانه و رو به توسعه توصیف کرد و گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران توسعه معنادار روابط با کشورهای درحال توسعه است.

«سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه در دیدار«فلیکس پلاسنسیا گونسالس» وزیر امور خارجه ونزوئلا در تهران گفت: آمریکای لاتین بخصوص ونزوئلا جزو اولویت های دیپلماسی اقتصادی جمهوری اسلامی ایران است و ما مصمم هستیم روابط خود را با این کشورها توسعه دهیم.

رئیسی با تاکید بر ضرورت گسترش روابط تهران - کاراکاس در حوزه‌های مختلف گفت: برای توسعه مناسبات دوجانبه باید برنامه روشن و بلند مدت طراحی شود تا چشم انداز روابط به سمت تقویت حداکثری حرکت کند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران با تحسین همراهی ونزوئلا با ایران در مجامع بین‌المللی افزود: با برنامه همکاری‌های بلند مدت میان دو کشور، چشم‌انداز روشنی برای گسترش و تعمیق روابط وجود دارد.

رئیسی با بیان اهمیت دولت ونزوئلا در سیاست خارجی ایران، ابراز امیدواری کرد با سفر رئیس جمهور ونزوئلا به تهران در آینده نزدیک، گام‌های جدیدی برای همکاری‌های بلندمدت دو کشور برداشته شود.

وزیر امور خارجه ونزوئلا نیز در این دیدار با اشاره به اینکه دو کشور در مقابل نظام سلطه و کسانی که می‌خواهند به استقلال ما لطمه وارد کنند، متحد هستند،گفت: ونزوئلا در کنار ایران به دفاع از چندجانبه‌گرایی و مقابله با مداخله آمریکا متعهد است.

پلاسنسیا گونسالس همچنین با تاکید بر ضرورت گسترش روابط دو کشور، گفت: تدوین برنامه روابط بلند مدت میان ایران و نزوئلا می‌تواند در تحقق این هدف موثر باشد و ونزوئلا آماده توسعه روابط درهمه زمینه ها با جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر خارجه ونزوئلا در سفر به ایران قرار است با «محمدباقر قالیباف» رئیس مجلس شورای اسلامی ایران و «محسن رضایی» معاون اقتصادی رئیس جمهوری اسلامی ایران نیز دیدار کند.

تدوین سند همکاری‌ ۲۰ ساله ایران و ونزوئلا؛به زودی

کلیدواژه