میزان 27, 1400 12:30 Asia/Kabul
  • رئیسی: تقریب مذاهب اسلامی یک حرکت راهبردی در جهان اسلام است
    رئیسی: تقریب مذاهب اسلامی یک حرکت راهبردی در جهان اسلام است

رییس‌جمهوری اسلامی ایران گفت: تقریب مذاهب اسلامی که امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید داشته و دارند، حرکتی راهبردی در جهان اسلام است.

به گزارش رادیو دری، سید ابراهیم رئیسی روز سه شنبه در آیین گشایش سی و پنجمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی ضمن قدردانی از دست اندرکاران برگزاری این نشست، یاد و خاطره آیت‌الله تسخیری که این بنیاد را بنیان نهادند و شهید حاج قاسم سلیمانی که برای ایجاد اتحاد در امت اسلامی اقدامات عملی کرده است را گرامی داشت.

رئیسی با بیان اینکه زمان اتحاد در درون حکومت اسلامی است، گفت: در این حالت توصیه می‌شود اختلاف و تفرقه نکنید حرف تفرقه انگیز بر زبان جاری نکنید و مواظب قلم باشید اینها توصیه در درون حکومت اسلامی است تا حرفی خلاف وحدت گفته نشود. اما زمانی اتحاد در نگرش به هدف مشترک امت اسلامی است.

وی گفت: وقتی داعش شکل گرفت برخی به خوبی داعش را درک نکردند. همان موقع یادم است که رهبر معظم انقلاب اسلامی اعلام کردند جنس کار داعشی‌ها، جنس کار صهیونیست‌ها است این کار یک مسلمان نیست که این گونه خون بریزد و جنایت کند، معلوم شد آنها ریشه آمریکایی و صهیونیستی دارند.

رییس‌جمهوری اسلامی ایران افزود: این توطئه را امروز در لبنان و افغانستان شاهد هستیم و دیروز در عراق و سوریه شاهد بودیم. فهم این توطئه بسیار مهم است و روشنگری علمای اسلامی مصونیت بخش جوانان در امت اسلامی خواهد بود.

رئیسی به علما و دانشمندان حاضر در کنفرانس گفت: نقش علما و روشنگری در امت اسلامی و جهان اسلام بسیار اثربخش است که هم انحرافات را رصد کنید و هم به‌موقع هشدار دهید تا امت اسلامی مقابل این توطئه‌ها مصون بماند. 

آغاز کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در تهران

کلیدواژه