میزان 30, 1400 13:43 Asia/Kabul
  • خطیب جمعه تهران: آخرین حلقه شکست زنجیره‌ای استکبار جهانی در افغانستان بود
    خطیب جمعه تهران: آخرین حلقه شکست زنجیره‌ای استکبار جهانی در افغانستان بود

امام جمعه موقت تهران با تأکید بر اینکه آخرین حلقه شکست زنجیره‌ای استکبار جهانی در افغانستان بود، اظهار داشت: مثلث عبری عربی و غربی دست از فتنه بر نمی دارد.

به گزارش رادیو دری؛ آیین نماز جمعه تهران که به علت شیوع بیماری کووید- 19 از اوایل اسفندماه/حوت سال 1398 تاکنون متوقف شده بود، اما با انجام واکسیناسیون در سراسر کشور و موافقت ستاد ملی کرونا نماز جمعه این هفته تهران به امامت حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری در محل دانشگاه تهران برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین «محمدجواد حاج علی اکبری» خطیب نماز جمعه تهران با تأکید بر اینکه آخرین حلقه شکست زنجیره‌ای استکبار جهانی در افغانستان بود، اظهار داشت: مثلث عبری غربی و غربی دست از فتنه بر نمی دارد در مرزهای شمالی تحرک صهیونیست ها و در لبنان و افغانستان که نمازگزاران را مظلومان به شهادت رساندند که ادامه جریان استکبار به وسیله داعش پلید است.

خطیب نماز جمعه تهران همچنین شهادت نمازگزاران در افغانستان را به مردم این کشور تسلیت گفت و از مسئولان این کشور خواست این موضوع را پیگیری کنند و هم از جان مردم و نمازگزاران مراقبت کنند.

وی با بیان اینکه پیامبر اسلام برای ساخت امت اسلامی سه راهبرد اساسی را در نظر داشت گفت: راهبرد نخست ایشان اینکه، امت اسلامی باید در برابر جریان کفر دارای مرزبندی مشخص با رویکرد قوت، عزت و شدت باشد تا هویت مسلمانان از دست‌اندازی جریان کفر، صیانت شود. دوم راهبرد ایشان،‌ محبت و وحدت و عاطفه درونی امت در ارتباط امت اسلامی با یکدیگر است؛ راهبرد سوم هم این است که جامعه اسلامی صفوف و نماد وحدت و قوت آن باید بر مدار ذکر الهی و یاد خدای متعال و بر مدار بندگی حق به صورت جمعی باشد.

خطیب نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: مسئله وحدت در میان امت اسلامی مسئله سطحی، یک روش و یک تاکتیک نیست بلکه یک راهبرد، مبنا و بنیاد است. مهمترین مسئله در میان امت اسلامی اتحاد صفوف، جان‌ها، دل‌ها و اندیشه‌های آنها است که از آن در یک کلمه به عنوان اخوت تعبیر می‌شود.

حاج علی اکبری اضافه کرد: خداوند متعال این رابطه را میان مومنین برگزار کرده و از آنها می‌خواهد که این رابطه با سازواری، بردباری، محبت و دوستی حفظ و صیانت کنند. مشکلات درونی باید به دست خود امت اسلامی به صورت داخلی حل و فصل شود. سلیقه‌ها و دیدگاه‌های مختلف در ساحت پیامبر اعظم و در محیط عمومی امت به صورت داخلی حل و فصل می‌شود.

رئیس مجمع علمای مسلمان لبنان: قدرت مسلمانان در وحدت کلام است

کلیدواژه