عقرب 01, 1400 08:36 Asia/Kabul
  • دبیرکل حزب‌الله لبنان: امام خمینی (ره)، میلاد پیامبر گرامی اسلام (ص) را به نقطه وحدت مسلمانان تبدیل کرد
    دبیرکل حزب‌الله لبنان: امام خمینی (ره)، میلاد پیامبر گرامی اسلام (ص) را به نقطه وحدت مسلمانان تبدیل کرد

دبیرکل حزب الله لبنان جمعه شب در سخنانی به مناسبت میلاد باسعادت پیامبر گرامی اسلام (ص)، بر نقش بی بدیل حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران در ایجاد وحدت بین شیعه و سنی تاکید کرد.

به گزارش رادیو دری، "سید حسن نصرالله"  با تبریک میلاد پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص)، امام جعفر صادق (ع) و فرارسیدن هفته وحدت به همه مسلمانان تصریح کرد، از برکات اقدامات حضرت امام خمینی (ره) و ثمرات پیروزی انقلاب اسلامی در ایران این بود که موضوع تاریخ ولادت پیامبر (ص) که مورد اختلاف بین مسلمانان بود به نقطه تلاقی و وحدت تبدیل شد.

اهل سنت، دوازدهم ماه ربیع الاول و شیعیان هفدهم این ماه را سالروز ولادت پیامبر گرامی اسلام (ص) می ‎دانند.

حضرت امام خمینی (ره)، بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران که خود از منادیان وحدت در جهان اسلام بودند، از این مساله برای اتحاد و نزدیک شدن گروه‌های اسلامی استفاده کردند و فاصلۀ بین این دو تاریخ ( 12 تا 17 ربیع الاول) را "هفتۀ وحدت" نام‎گذاری کردند.

دبیرکل حزب الله لبنان در بخش دیگری از سخنان خود به رنج‌هایی که ملت مظلوم فلسطین با آن مواجه است اشاره کرد و گفت:  هیچ انسان آزاده‌ای نمی‌تواند به فلسطین، مردم مظلوم و مقدسات آن بی تفاوت باشد.

"سیدحسن نصرالله" همچنین با اشاره به جنایات ائتلاف متجاوز سعودی در یمن از جامعه بین الملل خواست به جای محکوم کردن قربانیان در یمن، به خواست و اراده مردمی میلیون‌ها یمنی گوش فرا دهد.

سیدحسن نصراالله: شهید سلیمانی پرورش یافته مکتب امام خمینی (ره) بود

کلیدواژه