عقرب 02, 1400 13:00 Asia/Kabul
  • رهبر معظم انقلاب: عظمت ولادت پیغمبر به قدر علوّ مرتبه‌ ایشان است
    رهبر معظم انقلاب: عظمت ولادت پیغمبر به قدر علوّ مرتبه‌ ایشان است

رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز همزمان با سالروز میلاد نبی مکرم اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) در دیدار میهمانان کنفرانس وحدت اسلامى‌ شاخص اصلی وحدت را فلسطین دانستند و تاکید کردند : دولت‌هایی که عادی‌ سازی کردند خطای خود را جبران کنند.

به گزارش رادیو دری؛ در خجسته سالروز ولادت با سعادت پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی (ص) و حضرت امام جعفر صادق(ع)، حضرت آیت‌ الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی   در دیدار جمعی از مسوولان نظام و مهمانان شرکت‌کننده در کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی، دو وظیفه مهم برای امت اسلامی را «تبیین و ترویج جامعیت اسلام در همه شئون زندگی بشر» و «تقویت اتحاد مسلمانان» خواندند.

حضرت آیت‌ الله خامنه‌ای تأمین هدف مهم ایجاد تمدن نوین اسلامی را جز با اتحاد شیعه و سنّی ممکن ندانستند و گفتند: شاخص اصلی برای اتحاد مسلمانان قضیه فلسطین است و هر چه جدیت بیشتری برای احیای حقوق فلسطینیان به خرج داده شود، اتحاد اسلامی تقویت می‌شود

 

ایشان، اقدام بعضی دولت‌های منطقه برای عادی‌سازی روابط با رژیم غاصب صهیونیستی را گناه و خطایی بزرگ خواندند و افزودند: این دولت‌ها باید از این حرکت و راه ضد وحدت اسلامی برگردند و خطای بزرگ خود را جبران کنند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی اتحاد مسلمانان را فریضه‌ ای قطعی و دستور قرآنی خواندند و تاکید کردند: وحدت اسلامی یک امر اصولی است نه امر تاکتیکی و مخصوصِ شرایط خاص، و این هم‌افزایی موجب قوی شدن مسلمانان می‌شود تا در ارتباطات با کشورهای غیر اسلامی نیز با دست پُر وارد تعامل شوند

حضرت آیت‌ الله خامنه‌ای تأکیدهای مکرر بر مساله وحدت را فاصله زیاد بین مذاهب و تلاش‌های جدی دشمنان برای افزایش فاصله‌ها  دانستند و گفتند: امروز کلمه شیعه و سنّی در ادبیات سیاسی آمریکایی‌ها هم وارد شده  است در حالی‌که آنها با اصل اسلام مخالف و دشمن هستند.

رهبر معظم  انقلاب اسلامی با اشاره به تلاش‌های آمریکا و عوامل دست‌ آموز آن برای ایجاد فتنه در هر جای دنیای اسلامی خاطرنشان کردند: انفجارهای تأسف‌بار و گریه‌ آور اخیر در مساجد افغانستان علیه مردم مسلمان و نمازگزار از جمله همین حوادث است که به دست داعش انجام شد و آمریکایی‌ها صراحتاً بیان کرده بودند ما داعش را ایجاد کردیم.

حضرت آیت الله خامنه ای گردهمایی و اجتماعات سالانه در موضوع وحدت را کافی ندانستند و افزودند: در این زمینه باید بحث، تبیین، تشویق، برنامه‌ ریزی و تقسیم کار دائمی انجام شود و به‌عنوان نمونه در همین قضیه افغانستان، یکی از راههای جلوگیری از حوادث، حضور مسوولان کنونی این کشور در مراکز و مساجد و یا تشویق برادران اهل سنت به حضور در اجتماعات مشترک است.

ایشان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود افزودند:عظمت حادثه‌ ولادت پیغمبر به قدر علوّ مرتبه‌ پیغمبر است؛ همان رتبه‌ عظیمی که در عالم وجود از اول خلقت تا آخر، خدای متعال با این عظمت موجودی نیافریده و عظمت امانتی که خداوند بر دوش او گذاشته است. 

حضرت آیت الله خامنه ای اضافه کردند: ولادت پیامبر در واقع شروع یک دوره‌ جدید در زندگی بشر و  بشارتی است برای اینکه دوره‌ تازه‌ای از اراده‌ و تفضّلات الهی بر بشریت آغاز شد.

رهبر معظم  انقلاب اسلامی اظهار کردند: خداوند متعال کتاب مکنون را بر قلب مقدس پیغمبر نازل کرد، بر زبان مطهر و پاک آن بزرگوار جاری کرد،  برنامه‌ سعادت بشر را به طور کامل به او سپرد، بر دوش او گذاشت و او را مأمور کرد که این برنامه را هم عمل، هم ابلاغ و هم از پیروان خود مطالبه کند.

 

تاکید سخنرانان کنفرانس وحدت اسلامی بر لزوم حفظ وحدت و اجتناب از تفرقه میان کشورهای اسلامی

 

 

کلیدواژه