عقرب 13, 1400 08:17 Asia/Kabul
  • تایید توقیف نفتکش متخلف توسط ایران از سوی مقام پنتاگون
    تایید توقیف نفتکش متخلف توسط ایران از سوی مقام پنتاگون

یک مقام وزارت دفاع آمریکا تأیید کرد که جمهوری اسلامی ایران یک نفتکش متخلف را دریای عمان توقیف کرده است.

آمریکا در یک دزدی دریایی، نفتکشی را که حامل نفت صادراتی ایران بود در آب های دریای عمان مصادره کرد و با انتقال محموله نفت آن به یک نفتکش دیگر آن را به سوی مقصدی نامعلوم هدایت کرد.

همزمان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اجرای عملیات هلی برن بر روی عرشه نفتکش، آن را به تصرف خود درآوردند و آن را به سوی آب های سرزمینی ایران هدایت کردند.

در ادامه نیروهای تروریست آمریکایی با استفاده از چندین فروند بالگرد و ناو جنگی به تعقیب نفتکش پرداختند اما با ورود قاطعانه و مقتدرانه نیروهای سپاه پاسداران ناکام ماندند.

تروریست های آمریکایی مجددا با استعداد بسیار و با استفاده از چند ناو جنگی بیشتر تلاش کردند مسیر حرکت نفتکش را سد کنند که باز هم موفق نشدند. این نفتکش هم اکنون در آب‌های سرزمینی ایران است.

یک مقام آمریکایی که روز چهارشنبه به شرط عدم افشای نام با نیوزویک گفت‌وگو می‌کرد، مدعی شد: «ما هفته گذشته به دلیل برخی حساسیت‌ها جزئیات این حادثه را منتشر نکردیم،  اما حالا ایرانی‌ها مسئله را به سمت ما برگردانده‌اند و می‌گویند مانع از آن شده‌اند که ما آن کشتی را توقیف کنیم در حالی که کاملاً روشن است که نیروهای ما داشتند بر اوضاع نظارت می‌کردند.»

آسوشیتدپرس نیز به نقل از یک مقام آمریکایی دیگر اعلام کرد: نیروهای سپاه پاسداران روز 24 اکتبر/2عقرب نفتکش MV Southys را در اختیار گرفتند. آسوشیتدپرس نوشت، تحلیل داده‌های به دست آمده از وب‌سایت MarineTraffic.com نشان می‌دهد که این کشتی هنوز در سواحل بندرعباس است.

سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی ایالات متحده در بحرین نیز در پاسخ به رویترز درباره اظهارنظر درخصوص این خبر سکوت پیشه کرد و گفت، گزارش‌ها درباره این حادثه را مشاهده کرده است اما اطلاعاتی برای ارائه در اختیار ندارد.

تصاویر اقدام دلاورانه نیروی دریایی سپاه علیه دزدی دریایی آمریکا

ستاد نیروهای مسلح ایران: نشانه‌های افول ابهت پوشالی آمریکا آشکار است

اقدام به موقع و مقتدرانه نیروی دریایی سپاه برای مقابله با دزدی دریایی ناو آمریکایی

کلیدواژه