عقرب 13, 1400 11:40 Asia/Kabul
  • تقابل نزدیک سپاه و ناو آمریکایی نشان از آمادگی ایران است
    تقابل نزدیک سپاه و ناو آمریکایی نشان از آمادگی ایران است

عضو شورای عالی سیاسی یمن، عملیات نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضد دزدی دریایی آمریکا در دریای عمان را قاطعانه و مسؤولانه توصیف کرد.

به گزارش رادیودری، "محمد علی الحوثی"، عضو شورای عالی سیاسی یمن روز پنج شنبه درتوئیتی با اشاره به تقابل نزدیک نیروهای دریایی سپاه پاسداران با ناو آمریکایی، آن را نشان دهنده بازدارندگی، آمادگی و اقدام سریع ایران دانست.

با اقدام به موقع و مقتدرانه جان برکفان دلاور نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عملیات ناو امریکایی برای سرقت نفت ناکام ماند.

روز چهارشنبه، دلاورمردان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، با اقدام به موقع و مقتدرانه در آب های دریای عمان عملیات  ناو آمریکایی برای سرقت نفت از یک فروند  نفتکش را ناکام گذاشتند. 

ناو آمریکایی  در این اقدام یک نفتکش را که حامل نفت صادراتی ایران بود در آب های دریای عمان مصادره کرد و با انتقال محموله نفت آن به یک نفتکش دیگر آن را به سوی مقصدی نامعلوم هدایت کرد.

همزمان دلاورمردان نیروی دریایی سپاه با اجرای عملیات هلی برن، بر روی عرشه نفتکش آن را به تصرف خود درآوردند و آن را به سوی آب های سرزمینی ایران هدایت کردند.

در ادامه نیروهای آمریکا، با استفاده از چندین فروند بالگرد و ناو جنگی به تعقیب نفتکش پرداختند اما با ورود قاطعانه و مقتدرانه نیروهای جان برکف سپاه ناکام ماندند.نیروهای آمریکایی، مجددا با استعداد بسیار و با استفاده از چند ناو جنگی بیشتر تلاش کردند مسیر حرکت نفتکش را سد کنند که باز هم موفق نشدند.

این نفتکش،  هم اکنون در آب های سرزمینی ایران  است.

اقدام به موقع و مقتدرانه نیروی دریایی سپاه برای مقابله با دزدی دریایی ناو آمریکایی

سیلی سپاه به آمریکا؛ ناکامی واشنگتن در سرقت نفت ایران

کلیدواژه