عقرب 18, 1400 12:21 Asia/Kabul
  • فرمانده کل ارتش: هماهنگی و هم‌افزایی نیروهای ارتش از دستاوردهای رزمایش ذوالفقار بود
    فرمانده کل ارتش: هماهنگی و هم‌افزایی نیروهای ارتش از دستاوردهای رزمایش ذوالفقار بود

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: هماهنگی و هم‌افزایی نیروهای ارتش از دستاوردهای رزمایش ذوالفقار بود.

به گزارش رادیو دری، " سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی "  فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران، ارتقای کمی و کیفی در استفاده از پهپادها، ارزیابی موفق سامانه‌ها و هماهنگی و هم‌افزایی بین نیروها را از برجسته‌ترین دستاوردهای رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰ ارزیابی کرد.

فرمانده کل ارتش امروز ( سه شنبه ) در پایان رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۰، افزود: ارتقا کیفی و کمی استفاده از پهپادها و گلوله‌های هوشمند، همچنین ارزیابی موفق سامانه‌ها، تاکتیک‌ها، روش‌ها، آموزش‌ها، ارتباطات و هماهنگی و هم افزایی بین نیروها در یک سطح بسیار خوبی به نمایش گذشته شد که  از برجسته‌ترین دستاوردهای این رزمایش بود.

مراسم پایان رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۰ ارتش، با حضور فرمانده کل ارتش و جمعی از فرماندهان ارشد، سرلشکر حسین حسنی سعدی جانشین فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا (ص) و همچنین ناظران این قرارگاه  و فرماندهان نیروهای زمینی، پدافند هوایی، هوایی و دریایی ارتش و دیگر فرماندهان و مسوولان برگزار شد.

در این رزمایش انواع یگان‌های شناور سطحی و زیرسطحی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران شامل ناوشکن تمام ایرانی دنا، انواع ناوشکن‌ها، ناوهای موشک‌انداز، ناوهای نیروبر و زیردریایی‌های کلاس طارق و قدیر، از مقابل ناوشکن سرفرماندهی سهند رژه رفتند.

جنگنده‌های اف۴، میراژ و هواپیمای شناسایی P۳F نیروی هوایی ارتش و انواع بالگرد نیروی دریایی ارتش، یگان‌های سطحی و زیر سطحی را در این رژه همراهی کردند.

پایان رزمایش مشترک ذوالفقار 1400 ارتش جمهوری اسلامی ایران

کلیدواژه