عقرب 19, 1400 14:11 Asia/Kabul
  • باقری کنی: در وین مذاکرات هسته‌ای نداریم
    باقری کنی: در وین مذاکرات هسته‌ای نداریم

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران گفت: در وین مذاکره هسته‌ای برگزار نخواهد شد.

به گزارش رادیودری، «علی باقری کنی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران با اشاره به رایزنی های خود با همتای فرانسوی در پاریس تصریح کرد: با توجه به اینکه فرانسه سال آینده ریاست اتحادیه اروپا را برعهده خواهد داشت بنابراین یک نقش آفرینی فراملی می‌تواند داشته باشد که فرصت بسیار مناسبی برای ارتقای مناسبات جمهوری اسلامی ایران، نقش‌آفرینی این کشور در تعاملات منطقه‌ای و همین‌طور مسیر مذاکراتی است که ما در 29 نوامبر2021 (8قوس) در وین با 1+4 خواهیم داشت.

باقری افزود: ما در وین مذاکره هسته ای نداریم زیرا موضوع هسته‌ای (سال ۱۳۹۴ شمسی) در قالب توافقی که بین ایران و ۱+۵ شکل گرفت، به طور کامل حاصل شد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران ادامه داد: موضوع اصلی ما در این مذاکرات پیامدهای ناشی از خروج آمریکا از برجام است که این پیامدها فقط منحصر به تحریم‌های غیرقانونی است که علیه جمهوری اسلامی ایران وضع شده است.

جمهوری اسلامی ایران پس از خروج یکجانبه و غیرقانونی آمریکا از برجام  (8 می 2018)  تلاش کرد توافق هسته‌ای را به شرط عمل دیگر طرف‌های این توافق به تعهداتشان حفظ کند، اما اروپایی ها هیچ موفقیتی در اقدامات عملی وعده‌ داده شده برای حفظ این توافق کسب نکردند.

باقری کنی: ضمانت عدم تکرار بدعهدی طرف‌های برجامی غیرقابل چشم‌پوشی است

کلیدواژه