عقرب 25, 1400 16:43 Asia/Kabul
  • رئیسی در گفتگو با پوتین: در مذاکرات هسته‌ای برای لغو تحریم‌ها جدی هستیم
    رئیسی در گفتگو با پوتین: در مذاکرات هسته‌ای برای لغو تحریم‌ها جدی هستیم

رئیس جمهوری اسلامی ایران در گفتگوی تلفنی با رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد: در مذاکرات هسته‌ای برای لغو همه تحریم‌ها ضد ملت ایران کاملاً جدی هستیم.

به گزارش رادیو دری،" سید ابراهیم رئیسی " رئیس جمهوری ایران روز سه‌شنبه با قدردانی از تماس تلفنی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه، اراده جمهوری اسلامی ایران را توسعه روابط تجاری و اقتصادی با روسیه دانست.

رئیسی با اشاره به تحولات افغانستان اضافه کرد: حضور داعش در افغانستان برای منطقه و این کشور خطرناک است و باید در مقابل خطر این توطئه هوشیار باشیم.

وی اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران خواهان استقرار دولت فراگیر با حضور همه اقوام و گروه‌های سیاسی در افغانستان است و تشکیل چنین دولتی می تواند امنیت این کشور را تضمین کند.

پوتین نیز در این تماس تلفنی گفت: مسکو از پیشنهادهای تهران در تدوین سند جدید همکاری بلندمدت دو کشور حمایت می‌کند و مصمم هستیم هر چه سریع‌تر این سند نهایی و اجرایی شود.

رئیس جمهوری روسیه  گفت: شاهد گرایشهای مثبتی برای ارتقای روز افزون سطح همکاری‌های دو جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی هستیم و بی‌تردید روند توسعه همکاری‌ها شتاب خواهد گرفت.

پوتین با اشاره به همکاری‌های ایران و روسیه در موضوعات منطقه‌ای به ویژه سوریه اضافه کرد: با تلاش مشترک توانستیم استقلال سوریه را حفظ و کانون تروریست‌ها را در این کشور منهدم کنیم.

 تاکید ایران و روسیه بر توسعه همکاری‌ ها

رئیسی: امیدواریم دولتی در افغانستان شکل بگیرد که همه مردم این کشور را نمایندگی کند

کلیدواژه