عقرب 27, 1400 08:48 Asia/Kabul
  • رئیسی در تماس تلفنی \\\\\\\
    رئیسی در تماس تلفنی \\\\\\\"مصطفی الکاظمی\\\\\\\": موضع ایران، حمایت از استقلال و استقرار حاکمیت مردمی در عراق است

"سید ابراهیم رئیسی" رئیس جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه شب در تماسی تلفنی "مصطفی الکاظمی" نخست وزیر عراق بیان اینکه موضع اصولی و ثابت تهران، حمایت از استقلال، امنیت و استقرار حاکمیت مردمی در عراق است، تاکید کرد، ایران همواره در کنار ملت و دولت عراق ایستاده است.

به گزارش رادیودری، "رئیسی"  در این تماس به روابط دیرینه و نزدیک دو کشور اشاره کرد و افزود:  وحدت و یکپارچگی در عراق موضوعی راهبردی است و نباید خدشه دار شود.

رئیس جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد، دشمنان ملت های منطقه، امنیت، ثبات و پیشرفت مردم عراق را نمی پسندند و با فتنه انگیزی به دنبال اهداف پلید خود هستند لذا همگان باید در مقابل چنین توطئه هایی هوشیار باشند.

رئیسی در ادامه استفاده از همه ظرفیت ها برای آرامش و ثبات در عراق را ضروری دانست و گفت: "اصل انتخابات را یک دستاورد مهم در راستای حاکمیت مردم عراق بر سرنوشت خود می دانیم و همواره بر تعیین سرنوشت ملت ها از طریق صندوق آرا تاکید داشته ایم و در این راستا از حل و فصل هرگونه ابهام، ‌از طریق روندهای سیاسی و بصورت قانونی و شفاف حمایت می کنیم."

نخست وزیر عراق نیز در این تماس تلفنی با قدردانی از حمایت های بی دریغ ایران از ملت و دولت عراق گفت: نگاه جمهوری اسلامی ایران به عراق، همیشه مبتنی بر استقرار و حفظ ثبات و امنیت بوده است.

رئیسی : روابط ایران و عراق فراتر از همسایگی است

کلیدواژه