عقرب 30, 1400 19:45 Asia/Kabul
  • تاکید امیرعبداللهیان بر ضرورت مبارزه با تروریسم در سوریه
    تاکید امیرعبداللهیان بر ضرورت مبارزه با تروریسم در سوریه

وزیر امور خارجه ایران ضرورت بهره گیری از تجربه موفق همکاری مشترک ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم در سوریه را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش رادیو دری، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران روز یکشنبه در دیدار لاورنتیف نماینده ویژه رییس جمهور روسیه در امور سوریه و ورشینین معاون وزیر خارجه این کشور در تهران، با اشاره به همکاری های منطقه ای فیمابین، همکاری های مشترک دو کشور در سوریه را تجربه ای کاملا موفق ارزیابی کرد که در چارچوب خواست و اراده دولت و حاکمیت سوریه شکل گرفته است.

وی ضرورت بهره گیری از تجربه موفق همکاری مشترک دو کشور در مبارزه با تروریسم در سوریه را مورد تاکید قرار داد و استفاده از این الگو برای همکاری های نزدیک جمهوری اسلامی ایران و روسیه با هدف ایفای نقش در حوزه های اقتصادی به منظور بازسازی سوریه و بر قراری ثبات در این کشور را ضروری دانست.

تاکید بر همکاری های ایران و روسیه در چارچوب فرمت آستانه و گفت وگوهای سوری - سوری به عنوان تنها مسیر حل سیاسی بحران سوریه از دیگر موضوعات مورد اشاره از سوی وزیر امور خارجه ایران در این دیدار بود.

لاورنتیف نماینده ویژه رییس جمهور روسیه و ورشینین معاون وزیر خارجه این کشور نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام وزیر امور خارجه روسیه به امیر عبداللهیان، گفت وگوها و تبادل هیات ها بین دو کشور در موضوعات مختلف مورد علاقه در حوزه های دو جانبه، چند جانبه و موضوعات مربوط به سوریه را با اهمیت خوانده و با اشاره به گفت وگوهای اخیر خود در دمشق آخرین وضعیت اقدامات و تحولات جانبی مربوط به سوریه در عرصه های بین المللی و با دیگر بازیگران را تشریح کردند.

امیرعبداللهیان : ایران خواستار دستیابی به یک توافق خوب است

کلیدواژه