قوس 05, 1400 15:40 Asia/Kabul
  • خطیب نماز جمعه تهران: کشورهای اروپایی منافع ملت‌های خود را قربانی رژیم صهیونیستی نکنند
    خطیب نماز جمعه تهران: کشورهای اروپایی منافع ملت‌های خود را قربانی رژیم صهیونیستی نکنند

خطیب نماز جمعه تهران به کشورهای اروپایی توصیه کرد که منافع ملت‌های خود را قربانی منافع نامشروع حاکمان آمریکایی و رژیم صهیونیستی نکنند.

 به گزارش رادیودری، حجت الاسلام «سید محمد حسن ابوترابی‌فرد» خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به آغاز مذاکرات ۱+۴ با نمایندگان جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز هر تحلیل‌گیر سیاسی به خوبی می‌داند در آینده نه چندان دور رژیم صهیونیستی در منطقه فلسطین و جهان اسلام حضور ندارد و کشورهای اروپایی منافع ملتهای خود را با رژیمی که تار و پود آن فرو ریخته گره نزنند که خطایی راهبردی است.
خطیب نماز جمعه تهران با بیان این که منافع ملت‌های اروپایی با منافع ملت‌های آسیایی خصوصا جنوب غرب آسیا گره خورده است، افزود: اگر ظرفیت و اقتدار سیاسی و علمی و توانایی محور مقاومت نبود اروپا در معرض ناامنی‌های سخت قرار داشت و این اقتدار محور مقاومت بود که داعش را سرکوب کرد.
حجت الاسلام ابوترابی فرد همچنین با اشاره به بیانات اخیر رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با نخبگان علمی ایران گفت: از واقعیت‌های نظام اسلامی که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید می‌کنند، توسعه علمی و فناوری در کشور است.
امام جمعه موقت تهران با بیان این که قدرت محصول  علم و دانش است و دانش قدرت خلق می‌کند، افزود: اگر دانش و علم با تربیت توحیدی گره نخورد راه را برای استثمار، استعمار و سلطه بر دیگران هموار می‌کند.
حجت الاسلام ابوترابی فرد تصریح کرد: تنها راهی که می‌تواند ایران را به قدرت برساند حرکت علمی، دستیابی به مرزهای دانش و قرار گرفتن در صف نخست تولید علم و به تعبیر رهبر معظم انقلاب تبدیل جمهوی  اسلامی ایران به مرجع علمی آینده جهان است.

خطیب نماز جمعه تهران: هدف استکبار ایجاد ناامنی است

کلیدواژه