قوس 08, 1400 14:38 Asia/Kabul
  • مورا: تلاش‌‌ها برای بازگرداندن برجام به مسیر اصلی ادامه دارد
    مورا: تلاش‌‌ها برای بازگرداندن برجام به مسیر اصلی ادامه دارد

معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با اشاره به نشست‌های فشرده قبل از نشست امروز عصر کمیسیون مشترک برجام تأکید کرد که تلاش‌ها برای بازگرداندن برجام به مسیر اصلی ادامه دارد.

به گزارش رادیو دری، «انریکه مورا» معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده کمیسیون مشترک برجام در پیامی که در صفحه توییتری خود در آستانه نشست کمیسیون مشترک برجام که قرار است عصر امروز (دوشنبه) در «وین» برگزار شود، نوشت: «به وین برای دور هفتم مذاکرات به منظور بازگرداندن برجام به مسیر اصلی بازگشتیم. تلاش‌های مقدماتی فشرده در جریان است».

مورا در خصوص دیدارهای پیش از برگزاری نشست مشترک کمیسیون برجام ادامه داد: «روز یکشنبه با علی باقری معاون سیاسی وزیر خارجه ایران و «وانگ کان» نماینده چین در مذاکرات وین و «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در مذاکرات وین دیدار کردم. امروز صبح، در آستانه نشست کمیسیون مشترک امروز بعدازظهر با همکاران اروپایی و آمریکایی خود دیدار خواهم کرد».

علی باقری روز گذشته ملاقات‌های دو جانبه و سه جانبه‌ای را در سطوح کارشناسی و سطح روسای هیأت‌های چین و روسیه و همچنین با «انریکه مورا» هماهنگ کننده اتحادیه اروپا برگزار کرد.

«میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی نیز روز یکشنبه در توئیتی در این باره نوشت: «چین، ایران و روسیه امروز، رایزنی‌های غیررسمی سه‌جانبه‌ای در راستای آماده‌سازی از سرگیری رسمی گفت‌وگوهای وین در روز ۲۹ نوامبر برگزار کردند. تبادل دیدگاه‌ها، برای درک موضع به روز ایران درباره مذاکره، مفید بود».

روز دوشنبه شهر وین، میزبان مذاکرات ایران و گروه ۱+۴ برای رفع تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه آمریکاست و آن‌گونه که وزیر امور خارجه ایران اعلام کرده جمهوری اسلامی در این مذاکرات، دست‌بسته نخواهد بود و در رسیدن به توافق جدی است. 

 باقری: با اراده جدی برای لغو تحریم های غیرقانونی وارد مذاکرات وین شدیم

کلیدواژه