قوس 09, 1400 14:15 Asia/Kabul
  • آغاز گفت‌وگوهای کارشناسی درباره لغو تحریم‌ها ضد ایران در وین
    آغاز گفت‌وگوهای کارشناسی درباره لغو تحریم‌ها ضد ایران در وین

کارگروه لغو تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا ضد جمهوری اسلامی با حضور کارشناسان ممتاز ایران و سایر طرف‌های برجام در وین آغاز به‌کار کرد.

به گزارش رادیو دری، کارگروه لغو تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا ضد ایران به موجب توافق روز گذشته شرکت کنندگان در نشست کمیسیون مشترک برجام برای رسیدگی به تحریم‌های غیرانسانی آمریکا کار خود را آغاز کرده است.
دیپلمات‌های ارشد گروه ۱+۴، اتحادیه اروپا و نمایندگان جمهوری اسلامی ایران دیروز(دوشنبه) با تاکید طرف ایرانی توافق کردند که به مساله لغو تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی آمریکا با اولویت رسیدگی شود.
طبق مذاکرات انجام شده، کارگروه دیگری هم در خصوص مسائل هسته‌ای تشکیل خواهد شد اما جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت اولویت بخشی به دستورکار رفع تحریم‌ها اصرار دارد.
«انریکه مورا» Enrique Mora دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا که ریاست نشست کمیسیون مشترک برجام را برعهده دارد، مذاکرات وین را که پس از یک وقفه پنج ماهه از سرگرفته شده مثبت ارزیابی کرد و گفت:ایران روی موضوع لغو تحریم ها مصمم است.
بر اساس این گزارش گفت‌وگوهای کارشناسی درباره رفع تحریم‌ها تا هر زمان که لازم باشد ادامه خواهد داشت.
«سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت امورخارجه ایران امروز(سه‌شنبه) در گفت‌ وگو با ایرنا گفت:تیم مذاکره کننده هسته‌ای برای اطمینان از رفع تحریم‌ها وارد وین شده است و آنچه در وین اتفاق می‌افتد تمرکز بر رفع تحریم‌هاست.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی ایران تاکید کرد:جمهوری اسلامی ایران چیزی کمتر از لغو همه تحریم ها را نمی‌پذیرد و بیشتر از آنچه در برجام در حوزه هسته‌ای آمده است، تعهدی نمی‌دهد.

 خطیب‌ زاده: تمرکز تیم مذاکره کننده ایران رفع تحریم‌هاست

کلیدواژه