قوس 10, 1400 14:01 Asia/Kabul
  • آغاز نشست کارگروه هسته ای کارشناسان ایران و 1+4 در وین

نشست کارگروه هسته ای با حضور کارشناسان ایران و کشورهای چهار بعلاوه یک در هتل کوبورگ وین آغاز شد.

به گزارش رادیودری، نشست کارگروه هسته ای با حضور کارشناسان ایران و کشورهای چهار بعلاوه  یک (امروز) چهارشنبه در هتل کوبورگ وین آغاز شد و براساس  تقسیم کار قبلی  که کشورهای شرکت کننده  در نشست کمیسیون مشترک بر سر آن توافق کردند، کارگروه هسته ای نیز  تشکیل جلسه می دهد. 

نشست کارگروه  لغو تحریم‌ها،  دیروز (سه شنبه) با حضور کارشناسان ایران و سایر طرف‌های برجام در هتل کوبورگ وین برگزار شد.

به گفته یک منبع آگاه؛ تیم اعزامی ایران به وین امروز همچنان بر موضوع تحریم ها متمرکز است  و بطور جدی و با توان قوا بر روی آن کار می کنند.

دولت آمریکا سال 2018 در زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ،  به صورت یکجانبه و برخلاف قطعنامه‌های بین‌المللی از توافق هسته‌ای خارج شد.

پس از آغاز به  کار دولت جو بایدن رئیس جمهوری فعلی آمریکا، مقام‌های ارشد جمهوری اسلامی ایران با یادآوری این واقعیت که آمریکا،‌ طرفی بوده که از برجام خارج شده،‌ تاکید کرده‌اند که نخست واشنگتن  باید به تعهدات خود ذیل توافق هسته‌ای بازگردد و پس از راستی آزمایی، ایران نیز کاهش تعهدات برجامی خود را متوقف کرده و به پایبندی کامل به برجام باز خواهد گشت. 

نمایندگان ایران و کشورهای گروه ۱+۴  از روز دوشنبه این هفته  در وین، دور هفتم گفت‌وگوهای کمیسیون مشترک برجام را برگزار کردند.

ادامه رایزنی‌های هیات ایرانی در دومین روز از مذاکرات وین

کلیدواژه