قوس 11, 1400 13:44 Asia/Kabul
  • فرمانده نیروی قدس سپاه: آمریکایی‌ها منطقه را ترک کنند
    فرمانده نیروی قدس سپاه: آمریکایی‌ها منطقه را ترک کنند

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: به آمریکایی‌ها همانگونه که قبلا گفته‌ایم دوباره می‌گوییم که تا فرصت دارید از جغرافیای اطراف ما با همین ذلتی که در آن هستید بیرون بروید وگرنه بدتر از افغانستان اخراج می‌شوید و مجبور به فرار خواهید شد.

به گزارش رادیودری، سردار سرتیپ اسماعیل قاآنی افزود: این راه محتوم شماست، بدانید که دورانی که هرکاری می‌خواستید انجام می‌دادید گذشته، دوره بزن در رو گذشته و اگر زدید باید بایستید و پاسخ آنرا به شدیدترین شکل ممکن دریافت کنید.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها ۲۰ سال در افغانستان جنگیدید، به کجا رسیدند؟ آمریکایی‌ها جنایتکار، مکار و حیله گر هستند، در شکستی که سال گذشته در افغانستان خوردند آنقدر مسائل حاشیه‌ای و فرعی پیش کشیدند تا دنیا متوجه نشود که چه افتضاحی به بار آوردند، شکست در افغانستان بالاترین شکست در قرن اخیر برای آمریکایی‌ها بود.

او افزود: آمریکایی‌ها از این جنگ‌ها سود می‌برند، آنها کاسبی جنگ می‌کنند، هنوز از کویت و عراق بابت دفاعی که از کویت در مقابل حمله عراق (سال ۱۹۹۰) کردند که شاید یک ماه هم طول نکشید پول می‌گیرند، اما در افغانستان و عراق دوره جدید، خودشان آمدند و گفتند که جهان تک قطبی است و کسی کاری نمی‌تواند بکند و هر کاری بخواهیم انجام می‌دهیم، غافل از اینکه آن دوران گذشته است.

کلیدواژه