قوس 13, 1400 08:36 Asia/Kabul
  • پایان نشست اختتامیه مذاکرات ایران و گروه 1+4 در وین
    پایان نشست اختتامیه مذاکرات ایران و گروه 1+4 در وین

نشست اختتامیه مذاکرات ایران و گروه 1+4 در وین برای جمع بندی مذاکرات پایان یافت.

به گزارش رادیو دری، نشست اختتامیه مذاکرات ایران و گروه 1+4 روز جمعه با حضور روسای هیات‌های مذاکره کننده عضو این توافق هسته ای برای جمع بندی هفتمین دور از مذاکرات برای لغو تحریم ها در هتل کوبورگ وین در حالی به پایان رسید که انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا تا دقایقی دیگر درباره نتیجه مذاکرات و روند ادامه گفت‌ و گو ها، توضیحاتی را ارائه خواهد داد. 

این نشست در سطح معاونان وزیر و مدیران سیاسی وزارت امور خارجه ایران و گروه 1+4، به ریاست «علی باقری کنی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران و انریکه مورا برگزار شد. 

این نشست همچنین به درخواست طرف‌های اروپایی تشکیل شده که خواستار مهلت برای بازگشت به پایتخت‌ها و بررسی متون پیشنهادی ایران هستند.

ایران چهارشنبه شب متن پیشنهادی خود را در قالب دو موضوع لغو تحریم‌های ظالمانه و مسائل هسته‌ای به طرف‌های مقابل ارائه داد.

متون پیشنهادی جمهوری اسلامی ایران روز (پنجشنبه) در جلسات مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

علی باقری کنی پنجشنبه به خبرنگاران گفت، اگر طرف‌های مقابل برای استمرار گفت‌وگوها آماده باشند،‌ جمهوری اسلامی ایران هیچ مانعی در این زمینه ندارد و در وین هست تا گفت‌ و گوها را ادامه بدهد.

دور جدید مذاکرات وین برای رفع تحریم‌ ها و احیای برجام از روز دوشنبه در پایتخت اتریش آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.

هیأت جمهوری اسلامی ایران در وین 2 سند پیشنهادی خود را در قالب دو موضوع لغو تحریم‌ های ظالمانه و مسائل هسته‌ ای تحویل گروه 1+4 در مذاکرات وین داده است.

  بورل و امیرعبداللهیان فضای مذاکرات وین را مثبت ارزیابی کردند

کلیدواژه