قوس 16, 1400 11:47 Asia/Kabul
  • شمخانی: آمریکا بدنبال تداوم بحران آفرینی در منطقه است
    شمخانی: آمریکا بدنبال تداوم بحران آفرینی در منطقه است

دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران گفت: آمریکا پس از فروپاشی داعش در سوریه و عراق و پیروزی جبهه مقاومت، به دنبال بحران آفرینی‌های جدید در منطقه است.

به گزارش رادیو دری، دریابان «علی شمخانی» دبیرشورای عالی امنیت ملی ایران روز سه شنبه در دیدار «فیصل مقداد» وزیر امورخارجه سوریه در تهران با با تبیین شرایط حاکم برمنطقه، توطئه ایجاد بحران امنیتی در سوریه را یک طرح آمریکایی- صهیونیستی خواند و نسبت به پیامد‌های خطرناک آن که می‌تواند امنیت کل منطقه را دچار آسیب کند، هشدار داد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران با بیان اینکه اشغالگری از سوی هر کشوری در سوریه موجب استمرار ناامنی و گسترش دامنه خشونت خواهد شد، افزود: سرنوشت هرگونه تجاوز و اشغالگری در تاریخ جز عقب نشینی و شکست خفت بار چیز دیگری نبوده است.
نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی با محکوم کردن تجاوز مستمر رژیم صهیونیستی به خاک سوریه این حملات را در استمرار تجاوزات وحشیانه این رژیم به فلسطین و لبنان برشمرد و تصریح کرد: مقاومت و ستیز قهرآمیز، تنها راه دفع غده سرطانی صهیونیسم از منطقه است.
شمخانی همچنین با اشاره به روابط راهبردی ایران و سوریه در حوزه‌های سیاسی و امنیتی، تسری آن به سایربخش‌ها به ویژه حوزه اقتصادی را مورد تاکید قرار داد و آمادگی کامل ایران را در این زمینه اعلام کرد.
وزیر امورخارجه سوریه نیز با قدردانی از حمایت‌های همه جانبه ایران از مردم و دولت سوریه گفت: با شکست جبهه متحد تروریسم و ایجاد ثبات نسبی در سوریه فصل جدیدی در همکاری‌های دو کشور با اولویت مناسبات اقتصادی آغاز شده است.
فیصل مقداد، حضور نظامی غیر قانونی آمریکا در سوریه را ناقض اصل حاکمیت و تجاوز به تمامیت ارضی این کشور عنوان کرد و افزود: آمریکا به دنبال احیای هسته‌های تروریستی برای جلوگیری از ایجاد ثبات پایدار در سوریه است.

شمخانی: آمریکا با راهبرد تنش زایی همچنان در منطقه بحران آفرینی می کند 

کلیدواژه