قوس 18, 1400 18:43 Asia/Kabul
  • میلاد دردانه علوی حضرت زینب کبری(س) مبارکباد
    میلاد دردانه علوی حضرت زینب کبری(س) مبارکباد

جمعه 19 قوس برابر با 10 دسامبر 2021 برابر و پنجم جمادی الاولی سال 1443 هجری قمری سالروز ولادت حضرت زینب کبری (س) است.

به گزارش رادیو دری؛ حضرت زینب (س) به عنوان الگو و اسوه صبر و مقاومت و پایداری براى تمامی زنان و مردان آزادی‌خواه و ظلم ستیز در همه زمان‏‌ها مطرح است.
ایشان در کنار برادر بزرگوارشان حضرت امام حسین (ع) با جریان متحجر و منحرفی مبارزه می کردند که به اسم دفاع از اسلام، فاجعه‌ بزرگ کربلا را به وجود آوردند.
حضرت زینب (س)، یک زن متعلق به دیروز، امروز و فردا است، چرا که کرامت انسان، بندگی خدا، عدالت‌خواهی و شرافت و آزادگی ارزش‏‎هایی است که به یک دوره  یا جامعه خاص متعلق نیست.
حضرت زینب کبری (س) وجودش از مهر و معرفت رسول گرامی اسلام (ص) جانی تازه گرفته و از علم و بلاغت پدر گرامی شان حضرت امام علی (ع) بهره جسته و روحش در دامان پرعطوفت مادر بزرگوارشان حضرت فاطمه (س) به ساحل آرامش رسیده بود.
ایشان پس از شهادت حضرت امام حسین (ع) خود را موظف به حفظ جان امام سجاد (ع) می دیدند به همین علت در سخت‌ترین شرایط در برابر جنایتکاران و ستمگران ایستادند و دوشادوش آن حضرت، با سخنان کوبنده دشمنان اسلام را رسوا کردند.
در تقویم جمهوری اسلامی ایران، سالروز ولادت حضرت زینب سلام‌الله علیها، روز پرستار نامگذاری شده است.
سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران فرارسیدن سالروز ولادت حضرت زینب کبری (س) بانوی قهرمان اسلام را به همه مسلمانان به ویژه شیعیان تبریک می گوید.

کلیپ ویژه سالروز ولادت حضرت زینب(س) و روز پرستار

کلیدواژه