قوس 25, 1400 08:44 Asia/Kabul
  • باقری: اگر همه طرف‌ها در وین تعامل جدی کنند امکان پیشرفت وجود دارد
    باقری: اگر همه طرف‌ها در وین تعامل جدی کنند امکان پیشرفت وجود دارد

معاون سیاسی وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران، چهارشنبه شب با اشاره به گفت وگوهای فشرده در وین تأکید کرد، اگر همه طرف‌ها جدی تعامل کنند، امکان پیشرفت وجود دارد.

به گزارش رادیودری، "علی باقری" در توییتر به دیدارهای دیپلماتیک  روز چهارشنبه خود با هیات‌های بریتانیا، فرانسه، آلمان، روسیه، چین و اتحادیه اروپا در وین اشاره کرد و افزود: گفت وگوهای فشرده، هم در سطح کارشناسی و هم مذاکره‌ کنندگان ارشد ادامه دارد. 

باقری در ادامه خاطرنشان کرد، کارشناسان به کار روی متون ادامه می‌دهند.

مذاکرات وین با محور رفع تحریم های ظالمانه و غیرقانونی ضد ایران در شرایطی پیگیری می شود که به رغم فشارهای ناشی از خط تخریبی رسانه های معاند و کارشکنی های رژیم صهیونیستی، گفت وگوها به همت تلاش های هیات جمهوری اسلامی ایران پیشرفت های ملموسی را تجربه کرده است.

در دور هفتم مذاکرات، هیات مذاکره کننده ایران، طی ابتکارعملی جدی، متون پیشنهادی خود را در قالب دو موضوع "لغو تحریم‌های ظالمانه" و "مسائل هسته‌ای" به طرف مقابل ارائه کرده است.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مسئولیت پذیر بارها اعلام کرده است با توجه به اینکه آمریکا طرفی بوده که توافق برجام را نقض کرده این واشنگتن است که باید با رفع تحریم‌ها به توافق بازگردد و لازم است اجرای تعهدات آمریکا مورد راستی‌آزمایی قرار گیرد.

روانچی: مذاکرات وین می تواند با اراده سیاسی واقعی موفق شود

کلیدواژه