قوس 30, 1400 17:02 Asia/Kabul
  • سرلشکر سلامی : رزمایش پیامبر اعظم نشان‌دهنده جهش در قدرت دفاعی سپاه است
    سرلشکر سلامی : رزمایش پیامبر اعظم نشان‌دهنده جهش در قدرت دفاعی سپاه است

فرمانده‌ کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد : عملکرد نیروی دریایی سپاه در رزمایش " پیامبر اعظم ۱۷ " نشان‌دهنده یک جهش در قدرت دفاعی است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، " سردار سرلشکر حسین سلامی " فرمانده‌ کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز ( سه شنبه ) در حاشیه برگزاری دومین روز رزمایش مشترک " پیامبر اعظم (ص) 17 "  که در سواحل خلیج‌فارس و منطقه عمومی جنوب ایران در حال برگزاری است  گفت: نقطه اوج تلاش و عمل نیروی دریایی سپاه کیفیت، اثربخشی و دقت عمل سامانه‌ها بود.

سردار سلامی  افزود:  پهپادهای نیروی دریایی سپاه به ‌صورت دقیق از فواصل مختلف اهداف را مورد اصابت قرار دادند و موشک‌ های بالستیک به‌عنوان پدیده‌ های جدید نیرو و موشک‌های کروز اهداف ازپیش‌ تعیین‌شده در فواصل و با شرایط مختلف را با دقت صد درصد مورد اصابت قرار دادند. 

فرمانده‌ کل سپاه، دقت در اصابت به اهداف، انعطاف در بردهای متفاوت و قابلیت عملیات هم‌زمان روی هدف‌های ثابت یا متحرک را از وجوه برجسته این مرحله از رزمایش پیامبر اعظم (ص) 17 برشمرد.

فرمانده‌ کل سپاه  تاکید کرد: ورود فناوری‌های جدید اعم از هوش مصنوعی و فناوری استفاده از پهپادها در اعماق متعدد و موشک‌ ها در طیف وسیعی از بردها با دقت‌های قابل‌قبول نشانگر دستیابی نیروی دریایی سپاه به نقاط درخشان در مسیر تکامل قدرت خود است.

تمرین عملیات موشکی بالستیک علیه اهداف ثابت و متحرک دشمن در رزمایش مشترک پیامبر اعظم (ص) ۱۷

 

کلیدواژه