جدی 04, 1400 09:52 Asia/Kabul
  • سرلشکر باقری: تهدیدهای تو خالی رژیم صهیونیستی جدی نیست
    سرلشکر باقری: تهدیدهای تو خالی رژیم صهیونیستی جدی نیست

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران با بیان اینکه تهدیدهای رژیم صهیونیستی جدی نیست،گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در اوج آمادگی هستند.

به گزارش رادیو دری؛سرلشکر «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران روز جمعه در حاشیه برگزاری مرحله نهایی رزمایش مشترک پیامبر اعظم (ص) ۱۷ سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران تاکید کرد: این رزمایش از قبل طراحی شده بود، اما تهدید های فراوان ولی تو خالی سران رژیم صهیونیستی باعث شد که این رزمایش در این زمان مقرر انجام شود و جزو موفق ترین رزمایش های موشکی جمهوری اسلامی ایران تاکنون بود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران افزود: در این رزمایش  انواع موشک‌ها از مسیرهای متفاوت اما بر روی یک هدف مشخص به طور هم زمان و با دقت تمام اصابت کردند و هدف طراحی شده را در مسافت بسیار دور کاملا منهدم کردند.

سرلشکر باقری این رزمایش را تنها بخشی از توان موشکی جمهوری اسلامی ایران توصیف و تصریح کرد: زمانی که ۱۶ موشک به یک هدف برخورد کرد بخش کوچکی از صدها موشکی است که می تواند بطور هم زمان به هر هدفی که آن کشور قصد مخاصمه و تهاجم به جمهوری اسلامی را داشته باشد اصابت کند و انهدام کامل ایجاد کند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران این تهدیدها را نمی پذیرد و هم اکنون در حال مذاکره با کشورها برای پیشبرد اهداف کشور است،تاکید کرد: نیروهای مسلح ایران آماده هستند چنانچه تهدیدی علیه کشور وجود داشته باشد بلافاصله و با دقت و قاطعیت تمام به تهدید پاسخ بدهند ودشمنان را سر جای خودشان بنشاند.

رزمایش پیامبر اعظم (ص) ۱۷ از روز دوشنبه به مدت پنج روز در سواحل خلیج فارس، تنگه هرمز و منطقه عمومی استان‌های هرمزگان، بوشهر و خوزستان با حضور یگان‌هایی از نیروهای زمینی، دریایی و هوافضای سپاه همچنین برخی یگان‌های مردم پایه بسیج مستضعفین ایران برگزار شد. 

سرلشکر باقری: ثانیه ای از توسعه توانمندی های دفاعی کشور غفلت نکردیم

کلیدواژه