جدی 08, 1400 14:33 Asia/Kabul
  • واکنش ایران به حملات رژیم صهیونیستی به خاک سوریه
    واکنش ایران به حملات رژیم صهیونیستی به خاک سوریه

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران حملات مکرر رژیم صهیونیستی به خاک سوریه بویژه هدف قرار دادن مجدد انبارهای مواد غذایی و دارویی در بندر لاذقیه را محکوم کرد.

به گزارش رادیودری، «سعید خطیب زاده» سخنگوی وزارت امورخارجه ایران روز چهارشنبه افزود: اقدام رژیم صهیونیستی در حمله به سوریه، علاوه بر تجاوز به یک دولت عضو سازمان ملل و نقض آشکار حاکمیت این کشور، اقدامی  تجاوزکارانه و مصداق روشنی از اهداف بحران افکنی و آشوب طلبی رژیم اشغالگر اسرائیل در منطقه است.
خطیب زاده تاکید کرد: سران رژیم صهیونیستی که ثبات، امنیت و آرامش منطقه را بر نمی تابند و امنیت خود را در ناامنی و هر چه بی‌ثبات‌تر بودن منطقه تعریف کرده اند، با انجام حملات مکرر به خاک سوریه و به بهانه‌های واهی و بی‌پایه و اساس، تمامی قوانین، مقررات و موازین بین‌المللی را نقض و به سخره گرفته اند.
سخنگوی وزارت امور ارجه ایران دفاع مشروع و متقابل در برابر اقدامات متجاوزان را حق دولت و ملت مقاوم سوریه دانست و از کشورها و مجامع بین المللی خواست برای جلوگیری از تکرار چنین حملاتی که صلح و امنیت منطقه ای را به خطر می اندازد، اقدامات لازم را بعمل آورند، چرا که سکوت در برابر چنین رفتارهای تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی، مشوق و چراغ سبزی به این رژیم برای ادامه اعمال تجاوزگرانه خواهد بود.
رژیم صهیونیستی بامداد سه‌شنبه، با شلیک چند موشک حمله‌ای هوایی را از عمق دریای مدیترانه در غرب شهر لاذقیه انجام و محوطه کانتینری بندر تجاری این شهر را هدف قرار داد.
این حمله باعث ایجاد آتش‌سوزی در محل وقوع انفجار و ایجاد خسارت‌های مالی شد.

حمله موشکی رژیم صهیونیستی به بندر "لاذقیه" سوریه

کلیدواژه