جدی 09, 1400 09:31 Asia/Kabul
  • توزیع ۵۶۴۰ بسته غذایی میان پناهجویان افغانستانی در ایران
    توزیع ۵۶۴۰ بسته غذایی میان پناهجویان افغانستانی در ایران

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر ایران از توزیع ۵۶۴۰ بسته معیشتی میان پناهجویان افغانستانی خبر داد.

وحید سلیمی رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر ایران  در این باره گفت: با افزایش پناهجویان افغانستانی در مرزهای شرقی کشور، خیریه نیک‌گامان جمشید تهران ۵۶۴۰ بسته معیشتی یک‌ماهه را مطابق با استانداردهای تعیین شده‌ سازمان امداد و نجات هلال‌احمر ایران تهیه کرده‌است که توزیع و نظارت بر انجام آن به عهده سازمان داوطلبان است.

سلیمی افزود: توزیع ۱۴۹۰ بسته معیشتی از دیروز ۷ دی‌ماه در خراسان جنوبی آغاز شد و توزیع ۱۴۹۰ بسته نیز از امروز در خراسان رضوی آغاز می‌شود. همچنین از هفته آینده نیز ۲۴۸۰ بسته در سیستان و بلوچستان توزیع خواهد شد.

رئیس سازمان داوطلبان هلال‌احمر ایران ارزش ریالی این بسته‌ها را بالغ بر ۵۵ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این سبدهای معیشتی با اولویت خانواده‌های پناهجویی است که کارت اقامت سه ماهه در ایران را دریافت کرده‌اند و یا در کمپ‌های اداره اتباع و مهاجرین خارجی اسکان موقت دارند.

سلیمی گفت: از آنجایی که جمعیت هلال‌احمر متولی واکسیناسیون کرونا برای اتباع افغانستانی حاضر در ایران است؛ اگر آن‌ها در زمان دریافت بسته‌ غذایی، واکسن مقابله با کووید۱۹ را دریافت نکرده‌باشند بلافاصله توسط امدادگران هلال‌احمر واکسینه خواهند شد. این واکسن‌ها از سوی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ برای واکسیناسیون اتباع افغانستانی در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گرفته است.

بر اساس پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر ایران، او تاکید کرد: همچون گذشته آموزش  خطرات مواجهه با مین‌های زمینی برای آن‌ دسته از مهاجرینی که درحال برگشت به افغانستان هستند، توسط مربیان جمعیت هلال‌احمر در حال انجام است و کارگاه‌های آموزشی در مجاورت مراکز توزیع بسته‌های معیشتی برپاست.

آمادگی هلال احمر ایران برای حمایت از افغانستانی‌ها در مرز ایران

کلیدواژه