جدی 16, 1400 12:53 Asia/Kabul
  • امیدواری ایران به بازگشت هر چه سریعتر آرامش به قزاقستان
    امیدواری ایران به بازگشت هر چه سریعتر آرامش به قزاقستان

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ابراز امیدواری کرد هر چه سریعتر آرامش به قزاقستان باز گردد.

به گزارش رادیودری، «سعید خطیب زاده» سخنگوی وزارت امورخارجه ایران روز پنج شنبه در واکنش به تحولات اخیر در جمهوری قزاقستان گفت: دولت و مردم فهیم کشور دوست و برادر و همسایه می‌توانند بدون دخالت خارجی و‌ براساس منافع ملی خود و از طریق گفت و‌گو و به صورت مسالمت آمیز مشکلات و اختلافات خود را حل و‌فصل کنند.
خطیب زاده با تاکید بر اینکه ثبات و امنیت قزاقستان برای جمهوری اسلامی ایران حائز اهمیت است، افزود: نباید زمینه سو استفاده عوامل خارجی فراهم شود.
سخنگوی وزارت امورخارجه ایران با بیان اینکه تهران تحولات جاری در قزاقستان را به دقت زیر نظر دارد، ابراز امیدواری کرد هرچه سریعتر آرامش به این کشور باز گردد.
صدها معترض و نیروهای پلیس، در سومین روز شروع اعتراضات در قزاقستان وارد میدان اصلی «آلماتی» بزرگترین شهر این کشور شده و با یکدیگر درگیر شده اند.
به گفته شاهدان صدای شلیک گلوله با نزدیک شدن نیروهای امنیتی به معترضان بامداد امروز پنجشنبه در میدان اصلی "آلماتی" بزرگترین شهر این کشور شنیده شده است. 
با شروع اعتراض‌های مردمی در قزاقستان پس از بالا رفتن قیمت سوخت در این کشور ۸ پلیس و نیروی امنیتی روزهای سه شنبه و چهارشنبه کشته شدند.

درگیری بین معترضان و نیروهای امنیتی قزاقستان

کلیدواژه