جدی 18, 1400 18:14 Asia/Kabul
  • ایران فهرست عاملان ترور سردار سلیمانی را به روز کرد
    ایران فهرست عاملان ترور سردار سلیمانی را به روز کرد

وزارت امور خارجه ایران با انتشار بیانیه ای درباره به روزرسانی فهرست اشخاص آمریکایی دخیل در ترور سردار سلیمانی و همرزمانش اعلام کرد: علاوه بر تحریم مقامات ارشد دولت پیشین آمریکا، شمار دیگری نیز به دلیل ایفای نقش در این جنایت تروریستی در این فهرست قرار می گیرند.

به گزارش رادیو دری، وزارت امور خارجه ایران در اجرای قانون "مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه" با صدور بیانیه ای اعلام کرد: علاوه بر تحریم مقامات ارشد دولت پیشین آمریکا نظیر «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری ،«مایک پمپئو» وزیر امورخارجه، «جان بولتن» مشاور امنیت ملی، شمار دیگری نیز به دلیل ایفای نقش در جنایت تروریستی آمریکا ضد سردار سلیمانی در این فهرست قرار می گیرند.

بر اساس این بیانیه، اشخاص مورد اشاره در تصمیم‌گیری، برنامه ریزی، سازماندهی، تامین مالی، پشتیبانی، راهبری یا اجرای این اقدام تروریستی مشارکت داشته و یا از طریق حمایت از این جنایت ددمنشانه، تروریسم را که تهدیدی علیه صلح و امنیت بین المللی است، ترویج کرده اند.

در این بیانیه آمده است: دولت آمریکا با اقدام تروریستی خود، به نحو آشکاری تعهدات بین‌المللی در حوزه مبارزه با تروریسم و تامین مالی تروریسم به ویژه خودداری از سازماندهی اقدامات تروریستی و نیز تعهد به احترام، صیانت و حفاظت از حقوق بشر را نقض کرده و مرتکب اعمال متخلفانه بین المللی شده است.

سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سوم ژانویه 2020  در حالیکه  به دعوت رسمی مقامات عراق به این کشور سفر کرده بود، در حمله هوایی نیروهای متجاوز و تروریست آمریکایی نزدیک فرودگاه بغداد، به همراه «ابومهدی المهندس» نایب‌ رئیس بسیج مردمی عراق(الحشد الشعبی) و 8 نفر از همرزمانش به شهادت رسید.

فهرست اسامی به روز شده در لینک زیر قابل مشاهده است:
فهرست تحریمی اشخاص آمریکایی دخیل در ترور سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی

سردار قاآنی: قاتلان سردار سلیمانی در امان نخواهند بود

کلیدواژه