جدی 21, 1400 08:51 Asia/Kabul
  • چین: ایران در مذاکرات وین بسیار سازنده عمل می کند
    چین: ایران در مذاکرات وین بسیار سازنده عمل می کند

مذاکره کننده ارشد چین دوشنبه شب پس از دیدار با "علی باقری" معاون سیاسی وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران  در چارچوب هشتمین دور مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین، گفت: ایران با ارائه ایده‌های تازه و جامع نقش بسیار سازنده‌ای را در گفت‌ وگوها ایفا می‌کند.

به گزارش ایرنا،  "وانگ کوان" نماینده دائم چین در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین در جمع خبرنگاران با بیان اینکه چین و ایران گفت‌ وگوهای دائمی را در جریان مذاکرات دارند و دو طرف درباره تمام مسائل مذاکراتی تبادل نظر می‌کنند تصریح کرد، چین قویا از خواسته های منطقی ایران در مورد مسائل هسته ای حمایت می کند.

"وانگ کوان" افزود، پکن به حمایت از ایران برای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای ادامه خواهد داد.

مذاکرات وین روز دوشنبه در قالب جلسات دوجانبه و چندجانبه میان نمایندگان کشورهای مشارکت کننده در گفت وگوها ادامه یافت. 

هشتمین دور از گفت‌ وگوهای وین  با محوریت رفع تحریم های ظالمانه و غیرقانونی ضد ایران، از دوشنبه 27 دسامبر 2021 / 6 جدی 1400 با برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام به ریاست "علی باقری" مذاکره‌کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران و "انریکه مورا"  معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا آغاز شده است.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری مسئولیت پذیر بارها اعلام کرده است با توجه به اینکه آمریکا طرفی بوده که توافق برجام را نقض کرده این واشنگتن است که باید با رفع تحریم‌ها به توافق بازگردد و لازم است اجرای تعهدات آمریکا مورد راستی‌آزمایی قرار گیرد.

درخواست چین برای لغو همه تحریم های غیرقانونی ضد ایران

کلیدواژه