جدی 30, 1400 08:23 Asia/Kabul
  • تخت روانچی: شورای امنیت رژیم اسرائیل را وادار به پایان اشغالگری کند
    تخت روانچی: شورای امنیت رژیم اسرائیل را وادار به پایان اشغالگری کند

سفیر و نماینده ایران در سازمان ملل با اشاره به جنایات وحشیانه سران رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی فلسطین تاکید کرد: شورای امنیت سازمان ملل باید رژیم اسرائیل را مجبور به پایان دادن به اشغال فلسطین و دیگر اراضی عربی کند.

به گزارش رادیودری، مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل روز چهارشنبه به وقت محلی در نشست شورای امنیت در مورد فلسطین با اشاره به جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی فلسطین از جمله، ارتکاب جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت علیه مردم بی دفاع فلسطین گفت: عاملان این جنایات باید به دست عدالت سپرده شوند.

تخت روانچی با بیان اینکه اوضاع در سرزمین های اشغالی فلسطین همچنان رو به وخامت است و تهدیدی برای صلح و امنیت بین المللی است، تصریح کرد؛ رژیم اسراییل در سال ۲۰۲۱ با کشتار مردم بیگناه از جمله زنان و کودکان، مصادره اموال مردم فلسطین، تصرف و تخریب منازل و تخلیه اجباری آنها، به سیاست های ظالمانه و توسعه طلبانه و اقدامات جنایتکارانه غیرقانونی خود از جمله نقض شدید و سیستماتیک حقوق انسانی  در اراضی اشغالی فلسطین ادامه داده است.

سفیر ایران در سازمان ملل گفت: براساس گزارش های سازمان ملل، در سال ۲۰۲۱، ۳۴۱ فلسطینی کشته و ۱۷۸۹۳ نفر دیگر زخمی شدند.

وی با بیان اینکه رژیم اسرائیل به طور سیستماتیک کودکان فلسطینی را می کشد، افزود: در سال ۲۰۲۱، ۸۶ کودک فلسطینی در اراضی اشغالی فلسطین کشته شدند که بالاترین رقم از سال ۲۰۱۴ است.

سفیر ایران در سازمان ملل تاکید کرد، این اقدامات جنایتکارانه با هدف از بین بردن حق مسلم فلسطینیان برای تعیین سرنوشت انجام می شود.

 وی در ادامه به تجاوزات رژیم اسرائیل به خاک سوریه و فعالیت های شرورانه آن در منطقه اشاره کرد و گفت: رژیم اسرائیل با نقض مستمر حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه و با تهدید آشکار به استفاده از زور علیه سایر کشورهای منطقه، به فعالیت های بی ثبات کننده و بدخواهانه خود در منطقه ادامه می دهد.

 نماینده دائم ایران در سازمان ملل اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران سیاست‌های شرورانه و فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده رژیم اسرائیل را که تهدیدی آشکار برای صلح و امنیت منطقه است، به شدیدترین وجه ممکن محکوم می‌کند.

8 قطعنامه جدید سازمان ملل برای پایان اشغالگری رژیم اسرائیل

تخت روانچی: جنایات رژیم اسرائیل نباید بدون مجازات بماند

کلیدواژه