دلو 02, 1400 15:32 Asia/Kabul
  • ایران حملات هوایی به مناطق مسکونی یمن را محکوم کرد
    ایران حملات هوایی به مناطق مسکونی یمن را محکوم کرد

سخنگوی وزارت امورخارجه ایران حملات هوایی ائتلاف متجاوزان به مناطق مسکونی و غیرنظامی یمن را که به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از افراد بی‌گناه انجامید محکوم کرد.

به گزارش رادیو دری؛  " سعید خطیب زاده "  سخنگوی وزارت امور خارجه ایران گفت : استمرار حملات نظامی ائتلاف به یمن با سکوت و بی تفاوتی جامعه بین الملل، فروش بدون کنترل سلاح به متجاوزان، رویکرد جانبدارنه و استانداردهای دوگانه در مجامع بین المللی در مواجهه با تجاوز ظالمانه هفت ساله علیه مردم یمن، مسیر دستیابی به صلح عادلانه در این کشور را بیش از پیش دشوار ساخته است. 

وی افزود: کشورهای حامی تسلیحاتی نیروهای متجاوز به یمن که با در اختیار قراردادن بمب ها و سلاح های نابودکننده به آنان موجب به خاک و خون کشیدن زنان و کودکان یمنی شده اند  در این جنایات شریک بوده و باید در قبال حمایت هایی از این دست نسبت به افکار عمومی مردم دنیا و مردم یمن پاسخگو باشند.  

خطیب زاده  تداوم محاصره و بمباران مردم یمن را نشان دهنده نبود عزم جدی در جهت پیشبرد حل و فصل سیاسی بحران یمن و اصرار بر رویکرد مخرب نظامی دانست که نتیجه ای جز ویرانی و نابودی این  کشور و بی ثباتی در منطقه به همراه نخواهد داشت.

به دنبال تجاوز نظامی ائتلاف سعودی به زندان مرکزی «صعده» تاکنون 87نفر کشته و 266 تَن دیگر زخمی شده اند.

353 کشته و زخمی؛ جدیدترین آمار قربانیان حمله سعودی‌ها به زندانی در یمن

کلیدواژه