دلو 04, 1400 19:46 Asia/Kabul
  • اولیانوف: بخش مهم متن پایانی مذاکرات وین برای لغو تحریم ها در حال تدوین است
    اولیانوف: بخش مهم متن پایانی مذاکرات وین برای لغو تحریم ها در حال تدوین است

رئیس تیم مذاکره کننده روسیه در مذاکرات وین با انتشار پیامی در توئیتر نوشت، نمایندگان ایران و گروه 1+4 در جلسه امروز (دوشنبه) به تدوین بخش مهمی از متن پایانی این مذاکرات ادامه دادند.

به گزارش ایرنا، «میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین اتریش امروز دوشنبه با اشاره به ادامه مذاکرات وین برای لغو تحریم ها جهت نوشتن پیش نویس سند نهایی این مذاکرات گفت، هنوز برخی مسائل  در بخش مربوط به تهیه یک سند نهایی باقی مانده است. 

جلسه‌ رؤسا و نمایندگان هیأت‌های ایران، اتحادیه اروپا و گروه 1+4 برای رفع تحریم های ظالمانه  و بحث درباره متون پیش‌نویس، امروز ( دوشنبه ) در وین آغاز شد.

"سعید خطیب زاده" سخنگوی وزارت امور خارجه  ایران امروز دوشنبه در نشست خبری در مورد  تحولات مذاکرات ایران با 1+4 در وین گفت: همه طرف‌ها پذیرفته‌اند که نباید دوباره شاهد خروج آمریکا از توافق هسته‌ای باشیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه  ایران افزود : در چهار حوزه که اسنادی برای مذاکرات داریم، پیشرفت های خوبی داشتیم ودر برخی اسناد میزان اختلافات و پرانتزها کمتر شده است.

دور هشتم مذاکرات رفع تحریم‌ ها که از دوشنبه 27 دسامبر 2021 آغاز شده و همچنان ادامه دارد، به اذعان هیات‌های مذاکره کننده پیشرفت‌هایی داشته است.راستی آزمایی لغو تحریم‌ها و ارائه تضمین‌هایی که ایران بر آن تاکید دارد، دو موضوع مهم در روند مذاکرات وین است.

آغاز مذاکرات ایران و گروه چهار به علاوه یک در وین

کلیدواژه