دلو 06, 1400 10:21 Asia/Kabul
  • تداوم سیاست‌های دوگانه آمریکا و تکرار آمادگی برای مذاکره با ایران

سخنگوی وزرات خارجه آمریکا بدون اشاره به ناتوانی واشنگتن در عمل به تعهداتش در برجام، موضوع آماده بودن برای مذاکره مستقیم با ایران را تکرار کرد.

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه مدعی شد، از همان آغاز مذاکرات، آماده مذاکره مستقیم با ایران به همراه متحدان و شرکای خود بوده ایم و معتقدیم تعامل مستقیم با ایران در مورد برجام و سایر مسایل مفیدتر خواهد بود.

پرایس بدون اشاره به تعهدات واشنگتن درخصوص نقض برجام اضافه کرد، مذاکره مستقیم ارتباط کارآمدتری را امکان پذیر می کند و این دقیقا چیزی است که در این زمان به آن نیاز داریم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین با بکارگیری تاکتیک تعیین ضرب الاجل برای مذاکرات وین به منظور فشار بر ایران در میز مذاکره مدعی شد، ما در تلاش ها برای نجات یا بازگشت متقابل به پایبندی به برجام زمان باارزش بسیار کمی داریم.

در همین حال، ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران شامگاه سه شنبه با اشاره به درخواست‌های مکرر آمریکا برای مذاکره‌ مستقیم گفت: تاکنون با آمریکایی‌ها مذاکره نکردیم‌ اما اگر طرف‌ها آماده لغو تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران باشند، امکان توافق وجود دارد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین درباره جدا شدن برخی از اعضای تیم مذاکره وشنگتن گفت، ریچارد نفیو هنوز عضو وزارت امور خارجه بوده و پس از گذشت یک سال از کار یک دولت، جابجایی کارکنان امری عادی است.

پرایس همچنین اظهار کرد، حقیقت این است که دولت پیشین آمریکا برای ما گزینه های بدی به جا گذاشته است و کارزار فشار حداکثری کاملا شکست خورد و هرچه این کارزار وعده داده بود، خلاف آن واقع شد.

رد تعیین پیش‌شرط برای بازگشت به برجام از سوی آمریکا

کلیدواژه