دلو 12, 1400 15:43 Asia/Kabul
  • آخرین آمار کرونا در ایران
    آخرین آمار کرونا در ایران

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران از فوت 50 نفر براثر ابتلا به ویروس کرونا در کشور خبر داد.

به گزارش مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران امروز ( سه شنبه )  اعلام کرد: ۵۰ نفر بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند و مجموع  فوتی ها  به ۱۳۲ هزارو ۵۰۴ نفر رسید.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران همچنین اعلام کرد : از دیروز تا امروز و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۳۵ هزار و ۷۰ بیمار جدید مبتلا به "کووید - ۱۹ " در کشور شناسایی شد که مجموع بیماران  به ۶ میلیون و ۴۰۸ هزار و ۲۴۴ نفر رسید.

بر اساس این گزارش،  تاکنون ۶ میلیون ۱۱۰ هزار و ۶۱۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها در ایران  ترخیص شده اند.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران گزارش داد در شبانه روز گذشته ۵۲۳ هزار و ۱۲ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.

وزارت بهداشت، اعلام کرد تاکنون ۶۰ میلیون و ۸۳۸ هزار و ۱۰۶ نفر دُز اول، ۵۴ میلیون و ۱۸۹ هزار و ۱۹۳ نفر دُز دوم و ۱۷ میلیون و ۶۹۸ هزار و ۶ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در ایران  به ۱۳۲ میلیون و ۷۲۵ هزار و ۳۰۵ دُز رسید.  

" ویروس کرونا"،  تاکنون پنج جهش ژنتیکی خطرناک شامل آلفا، بتا، گاما و دلتا داشته و اومیکرون جدیدترین نسخه جهش یافته این ویروس است.

کرونا در ایران / فوت 44 نفر در شبانه روز گذشته

کلیدواژه