حوت 08, 1400 08:36 Asia/Kabul
  • امیر عبداللهیان: در حال بررسی متن توافق هستیم
    امیر عبداللهیان: در حال بررسی متن توافق هستیم

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان این که ما با جدیت در حال بررسی متن توافق هستیم، تاکید کرد: توافق خوب و فوری در صورت وجود اراده واقعی طرف‌های مذاکره کننده در دسترس است.

به گزارش رادیو دری، حسین امیر عبداللهیان روز شنبه در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: ما با جدیت در حال بررسی متن توافق هستیم امروز با جوزف بورل مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌ کننده ارشد مذاکرات وین تلفنی گفت وگو داشتم.

وی تاکید کرد: در صورت وجود اراده واقعی آنها آماده توافق خوب و فوری هستیم.

هشتمین دور از گفت‌ وگوهای وین با محوریت رفع تحریم های ظالمانه و غیرقانونی ضد ایران، پس از یک دوره تنفس کوتاه برای تصمیم‌گیری ها سیاسی، از هشتم فوریه 2022/19دلو از سرگرفته شده است.

مذاکرات در وین به دلیل ابتکارات تیم مذاکره کننده ایران، پیشرفت‌هایی را تجربه کرده است اما تعلل طرف های غربی به ویژه دولت "جو بایدن" رئیس جمهوری آمریکا  برای جبران اقدامات غیرقانونی دولت پیشین آمریکا و تداوم کارزار فشار حداکثری، منجر به تردیدهایی در جدیت این کشور برای رفع تحریم ها و طولانی شدن روند گفت‌ وگوها شده است.

جمهوری اسلامی ایران،  به عنوان کشوری مسئولیت پذیر بارها اعلام کرده است با توجه به اینکه آمریکا طرفی بوده که توافق برجام را نقض کرده این واشنگتن است که باید با رفع تحریم‌ها به توافق بازگردد و لازم است اجرای تعهدات آمریکا مورد راستی‌آزمایی قرار گیرد.

تکذیب تعیین ضرب‌الاجل آمریکا برای تصمیم گیری ایران در مذاکرات وین

کلیدواژه