حوت 11, 1400 13:12 Asia/Kabul
  • حضور بیش از ۴ میلیون پناهنده در ایران
    حضور بیش از ۴ میلیون پناهنده در ایران

رئیس جمعیت هلال احمر ایران، از حضور بیش از ۴ میلیون پناهنده در ایران خبر داد.

به گزارش رادیو دری؛  " پیرحسین کولیوند "  رئیس جمعیت هلال احمر ایران در اجلاس اقدامات بشردوستانه رهبران منطقه غرب آسیا  و شمال آفریقا (منا)  گفت :  هم اکنون بیش از ۴ میلیون پناهنده در ایران زندگی می‌کنند که برنامه‌های توسعه‌ای و رفاهی جمعیت هلال احمر موجب فراهم شدن برخی فرصت‌های برابر همچون امکان تحصیل برای آنان شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر ایران افزود : خدمات مختلف به اتباع خارجی در ایران باوجود محدودیت‌ها و تحریم‌های موجود ارائه می شود. 

کولیوند  همچنین  گفت: سازمان‌های بشردوستانه از جمله جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر به دلیل برخورداری از تجارب سال‌های طولانی در کمک‌رسانی بشردوستانه و جامعه‌محور، می‌توانند شرکای کارآمد و قابل اعتمادی برای مسئولان دولتی و مقامات عمومی در حمایت از افراد آسیب پذیر و آسیب دیده همچون آوارگان، پناهندگان و مهاجران باشند.

رئیس جمعیت هلال احمر ایران   با اشاره به مرز‌های طولانی و مشترک کشور ایران با چندین کشور همسایه تصریح کرد: کشور ایران به دلیل داشتن مشترکات اعتقادی و فرهنگی با همسایگان خود و همچنین تنوع موقعیت‌ها و وجود فرصت‌های مناسب زندگی در داخل کشور به یکی از کشور‌های مهاجر پذیر تبدیل شده و به طور مستقیم و همواره درگیر مسائل پناهندگان، مهاجران و آوارگی ناشی از درگیری‌ها بوده است.

کولیوند خاطرنشان کرد: هلال احمر ایران با توجه به بحران‌های گوناگون در کشور رویکرد نوینی را در خدمت رسانی داوطلبانه بنیان نهاده که ضمن تسریع و تسهیل در فرایند ارائه خدمات به تقویت سرمایه اجتماعی به عنوان مهمترین دارایی این سازمان مردمی کمک شایانی کرده است.

اعتبار هلال‌ احمر ایران در دنیا مثال‌ زدنی است

کلیدواژه