حوت 17, 1400 14:50 Asia/Kabul
  • سرلشکر سلامی
    سرلشکر سلامی

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، قرار گرفتن در فضا یکی از معیارها و شاخص های کشورهای پیشرفته جهان دانست و گفت: در فضای تحریم گسترده بین المللی ،فرزندان ملت ایران در سپاه ماهواره در مدار قرار دادند.

 دومین ماهواره نظامی ایران با نام نور-۲  را  ماهواره‌ بر قاصد نیروی هوافضای سپاه امروز ( سه شنبه ) به فضا پرتاب کرد و با موفقیت در مدار ۵۰۰ کیلومتری زمین قرارگرفت. 

این دومین ماهواره نظامی ایران است،  که در مدار نزدیک زمین (LEO) قرار می‌گیرد.

پیش از این ماهواره نور-1  را سال 2020  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با  ماهواره‌ بر سه مرحله‌ای و سوخت ترکیبی قاصد به فضا پرتاب کرده  بود و در مدار ۴۲۵ کیلومتری زمین قرار گرفته بود که کماکان در مدار زمین قرار دارد.

امروز و با پرتاب ماهواره نور-۲، جمهوری اسلامی ایران اکنون صاحب دو ماهواره نظامی در مدار نزدیک زمین است.

به گزارش رادیو دری؛ سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم پرتاب ماهواره نور 2 که همزمان با اعیاد شعبانیه با موفقیت به فضا پرتاب شد و در مدار قرار گرفت، تصریح کرد: اینکه به نام یک ملت مسلمان و یک نظام اسلامی ،در فضای تحریم گسترده بین المللی ،فرزندان ملت ایران در سپاه  با  ایمان و اراده و تکیه به ذهن های  پویا و خلاق  سینه آسمان  را شکافته و توانستند ماهواره در مدار قرار دهند،افتخار و جهادی بزرگ است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران اولین کشور مسلمانی است که ماهواره در فضا قرار می دهد ،گفت: امروز توانستیم بر دشمن غلبه کنیم و این فناوری های پیچیده  و دانش های نوین را به دست آوریم و آن را به یک محصول موفق تبدیل کنیم.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: این دستاورد به معنای پیروزی ما در نبرد فناوری بر دشمنانی است که اراده کرده بودند تا ما را عقب مانده نگه دارند.

ماهواره ایرانی " نور-۲" سپاه به فضا پرتاب شد

کلیدواژه