حمل 08, 1401 12:00 Asia/Kabul
  • لغو همه تحریم های ظالمانه ایران باید پیش از حصول توافق برجام حل و فصل شود
    لغو همه تحریم های ظالمانه ایران باید پیش از حصول توافق برجام حل و فصل شود

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران گفت: موضوعاتی از جمله ارائه تضمین‌های مقتضی، رفع تحریم‌ها و حذف سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا از مسائل مهمی است که باید پیش از حصول توافق بر سر برجام حل و فصل شود.

به گزارش رادیو دری، «کمال خرازی» رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران روز دوشنبه در دیدار با «نجیب میقاتی» نخست وزیر لبنان در حاشیه مجمع دوحه ۲۰۲۲ تاکید کرد: لغو همه تحریم های ظالمانه ایران باید پیش از حصول توافق  برجام حل و فصل شود؛ البته حل این مسائل بستگی به اراده آمریکا دارد.
خرازی همچنین با اشاره به تحولات لبنان و منطقه خاورمیانه تصریح کرد: راه حل مسائل لبنان، قطع مداخلات خارجی و انجام گفت وگوهای داخلی است.
میقاتی نیز با ابراز امیدواری به رفع تحریم‌های ظالمانه ایران تصریح کرد با رفع تحریم‌ها، ایران از ظرفیت بالقوه‌ای در ایفای نقش قوی در اقتصاد منطقه برخوردار خواهد بود.
نخست وزیر لبنان همچنین با تشریح مشکلات کنونی کشور لبنان، حفظ انسجام و وحدت ملی در این کشور را مهم‌ترین اولویت دولت خود خواند.
نشست دو روزه مجمع دوحه ٢٠٢٢ روز شنبه با حضور امیر قطر، مقام‌های شماری از کشورها و با سخنرانی ویدئویی «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهوری اوکراین آغاز شد.

احیای برجام به اراده سیاسی آمریکا بستگی دارد

کلیدواژه