حمل 10, 1401 14:07 Asia/Kabul
  • وزیر خارجه پاکستان در جمع خبرنگاران: با همتای ایرانی توافق کردیم نشست کمیسیون مشترک هر چه سریع‌تر برگزار شود
    وزیر خارجه پاکستان در جمع خبرنگاران: با همتای ایرانی توافق کردیم نشست کمیسیون مشترک هر چه سریع‌تر برگزار شود

وزیر خارجه پاکستان گفت‌وگوی امروزش با همتای ایرانی در چین را بسیار عالی خواند و گفت که دو طرف توافق کرده‌اند نشست بعدی کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور هر چه سریع‌تر برگزار شود.

به گزارش فارس، شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان که امروز (چهارشنبه) در حاشیه سومین نشست همسایگان افغانستان با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد، در پایان این دیدار در جمع خبرنگاران دیدار و گفت‌وگویش با همتای ایرانی را بسیار عالی خواند و گفت: درباره نتایج چهل و هشتمین نشست سازمان همکاری اسلامی در اسلام آباد توضیحاتی را به وزیر خارجه ایران ارائه کردم و درباره روابط دوجانبه ایران و پاکستان بحث و تبادل نظر کردیم.

وی همچنین گفت که با همتای ایرانی خود توافق کرده که نشست بعدی کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در اسرع وقت برگزار شود و افزود: ما روابط و تعاملات اقتصادی خود را بهبود بخشیده‌ایم.

قریشی گفت که ارزیابی‌ها و برداشت‌های خود درباره تحولات افغانستان را به وزیر خارجه ایران ارائه کرده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: گزارشی درباره موشک شلیک شده از سوی هند به پاکستان به وزیر خارجه ایران ارائه و اعلام کردم که این اقدام از نظر پاکستان جدی و مهم است و حتی این موضوع را در سطح شورای امنیت سازمان ملل مطرح کرده‌ایم و ما سؤالات مربوط به خود را طرح و انتظار پاسخگویی از طرف هند را داریم و توضیحاتی که از سوی هند ارائه شده از نظر ما راضی کننده نیست.

وی عنوان کرد که درباره تحولات مرتبط با برجام و همچنین اوضاع اوکراین با امیرعبداللهیان نیز گفت‌وگو کرده است و افزود: در کل ملاقات خیلی خوبی بود.

چین میزبان سومین نشست کشورهای همسایه افغانستان

کلیدواژه