حمل 19, 1401 10:55 Asia/Kabul
  • دانشجویان افغانستانی دانشگاه‌های ایران، جنایت تروریستی حرم رضوی را محکوم کردند
    دانشجویان افغانستانی دانشگاه‌های ایران، جنایت تروریستی حرم رضوی را محکوم کردند

دانشجویان افغانستانی دانشگاه‌های ایران، حادثه تروریستی حرم رضوی را محکوم و تاکید کردند: دشمن به‌دنبال تفرقه‌افکنی میان مردم ایران و افغانستان است.

به گزارش  رادیو دری، دانشجویان افغانستانی مقیم ایران و تشکلهای دانشجویان افغانستانی دانشگاه آزاد اسلامی در پیام ها و بیانیه های جداگانه ای حمله تروریستی در حرم مطهر رضوی را محکوم کردند.

دانشجویان افغانستانی مقیم  ایران در این بیانیه ها با اشاره به تلاش دشمنان برای ایجاد تفرقه میان مردم ایران و افغانستان تاکید کردند : تا زمانی که حضرت آیت الله خامنه ای زعامت(رهبری) جامعه اسلامی را بر عهده دارند دشمن به اهداف شومش نمی رسد.

اتحادیه دانشجویان نواندیش افغانستانی استان کرمان "ادنا" نیز در بیانیه ای  اختلاف افکنی در فضای مجازی و حمله تروریستی اخیر به طلاب جهادگر و مومن در حرم مطهر ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) را به شدت محکوم کردند.

 اتحادیه دانشجویان نواندیش افغانستانی " ادنا" در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رفسنجان  نیز تاکید کردند: شکست های آمریکا و بریتانیا  در منطقه  باعث شده است تا آنها به فکر فتنه های جدید باشند. 

عصر سه‌شنبه گذشته  یکی از نیروهای وابسته به جریان تکفیری در حرم امام رضا علیه السلام در مشهد، با چاقو به سه زائر روحانی حمله کرد که در پی آن  دو روحانی به شهادت رسیدند و یک نفر نیز به شدت زخمی شد.

فرد ضارب به کمک مردم و عوامل انتظامی بازداشت شد و در اختیار نیروهای اطلاعاتی و امنیتی ایران قرار گرفت.

مراسم تشییع شهید اصلانی، جلوه‌گاه وحدت ایرانی‌ها و افغانستانی‌ها بود

انتشار اطلاعات تازه درباره عامل جنایت تروریستی در حرم رضوی

کلیدواژه