حمل 20, 1401 16:49 Asia/Kabul
  • بیانیه وزارت خارجه ایران درباره بروزرسانی فهرست تحریمی اشخاص آمریکایی دخیل در اقدامات تروریستی
    بیانیه وزارت خارجه ایران درباره بروزرسانی فهرست تحریمی اشخاص آمریکایی دخیل در اقدامات تروریستی

وزارت امورخارجه ایران در بیانیه‌ای فهرست تحریمی اشخاص آمریکایی دخیل در اقدامات تروریستی و ضد حقوق بشری را بروزرسانی کرد.

به گزارش رادیو دری، در بیانیه وزارت امورخارجه ایران درباره فهرست تحریمی اشخاص آمریکایی دخیل در اقدامات تروریستی و ضد حقوق بشری آمده است: در اجرای قانون "مقابله با نقض حقوق بشر و اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه"، اشخاص آمریکاییِ نام برده را به دلیل اقدامات تروریستی، ترویج و حمایت از تروریسم و نیز نقض فاحش حقوق بشر، تحت تحریم‌های مندرج در قانون فوق قرار می‌دهد.


در این بیانیه آمده است: اشخاص آمریکایی معرفی شده، حسب مورد، در حمایت، سازماندهی، اِعمال و تشدید اقدامات زورمدارانه یک جانبه (تحریم‌های جنایتکارانه) آمریکا ضد ملت و دولت ایران، تامین مالی و حمایت از گروه‌های تروریستی و اقدامات تروریستی و همچنین حمایت از اقدامات سرکوبگرانه رژیم صهیونیستی در منطقه به ویژه علیه ملت مظلوم فلسطین، نقش داشته اند.


اقدامات زورمدارانه یک جانبه آمریکا ضد ملت و دولت ایران و اقدام عامدانه آمریکا جهت تحمیل شرایط سخت زندگی بر ایرانیان، از جمله، از طریق ممانعت از دسترسی آنان به دارو، خدمات و تجهیزات پزشکی به ویژه در شرایط ناشی از بیماری کووید ۱۹ و نیز محروم کردن آنان از حقوق بنیادین خود، زندگی میلیون‌ها ایرانی را به مخاطره انداخته و تاثیر منفی بر بهره‌مندی آنان از حقوق اقتصادی و اجتماعی خود داشته است.
در این بیانیه آمده است: جمهوری اسلامی ایران در راستای تعهدات بین المللی خود در حوزه حقوق بشر و نیز مبارزه با تروریسم و تامین مالی تروریسم، به ویژه مبارزه با تروریسم آمریکا، تحریم‌های مندرج در قانون مذکور را علیه اشخاص فوق اعمال می‌کند.

 

کلیدواژه