حمل 30, 1401 22:24 Asia/Kabul

اگرچه دشمنان وحدت ایران و افغانستان ، در هفته های اخیر کوشیدند با توطئه و تفرقه افکنی رود زلال روابط دو ملت را یه نفع خود گل آلود کنند، اما پیوندهای روحی و دلبستگی های عاطفی ایرانیان و افغان‌ها را قدمتی به بلندای تاریخ است.

به گزارش رادیو دری، ملت ایران در دشوار ترین شرایط تاریخی همواره حامی ملت افغانستان بوده و به افغان ها به چشم برادران تنی خود نگریسته است.

 همین نگرش سبب شده است که در حوادث تلخی همچون آنچه امروز در انفجار تروریستی مدارس کابل روی داد یا رویدادهایی چون حمله تروریستی به مدرسه سیدالشهدا یا انفجار هولناک دانشگاه کابل، مردم ایران، هم‌نوا و هم‌صدای ملت افغانستان دل سوزانده، گریسته، شعر سروده و در یاری حادثه دیدگان با همه توان به میدان آمده اند.

نمونه ای از این حس عمیق عاطفی را در این ویدیو ببینید.

این ویدیو مربوط به برنامه «کتاب باز » در شبکه نسیم تلویزیون ایران است که همزمان با حادثه تروریستی سال گذشته در دانشگاه کابل، میزبان زنده یاد سرور رجایی از نویسندگان افغانستانی بود.

این برنامه تحت تاثیر حمله تروریستی چند روز قبل به دانشگاه کابل بود و زمانی که سرور رجایی درباره جمله «جان پدر کجاستی؟» توضیح می‌داد، بغض سروش صحت مجری این برنامه تلویزیونی باعث شد بخشی از برنامه نیمه تمام بماند.

سخنگوی دولت ایران: اندوه شهادت دانش‌آموزان افغان وصف نشدنی است

"جان پدر کجاستی" این بار در یک سریال ایرانی + ویدئو

 

کلیدواژه